Cisco Cius: Další tablet, který na trhu propadl

Markéta Pastuchová | 29.05.2012 | Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Po necelém roce od uvedení na trh se společnost Cisco rozhodla ukončit snahy na prosazení svého tabletu Cius určeného pro použití v korporátní sféře. Cius je tak dalším z řady tabletů, které nedokázaly přitáhnout dostatečnou podporu a konkurovat uživatelsky orientovaným přístrojům jako je Apple iPad.

Důvodem k ukončení investic a vývoje 7“ tabletu Cius využívajícího operační systém Android a procesor Intel Atom je také nastupující trend BYOD, kdy zaměstnanci používají pro práci vlastní a nikoliv firemní přístroje.

Ovšem Cisco se naopak snažilo stavět na skutečnosti, že Cius je údajně první tablet vyrobený přímo pro použití v podnikové sféře a je přímo zaměřen na zvýšení efektivity komunikace a spolupráce zaměstnanců.

Těžká pozice podnikového tabletu

Nicméně analytici, jako například Ted Schadler z agentury Forrester Research, se shodují na tom, že je velmi obtížné prosadit se s čistě podnikovým přístrojem v situaci, kdy si zaměstnanci nosí do práce vlastní iPady, které chtějí používat. Cisco tak šlo proti proudu a jeho současné kroky jsou proto víceméně logické.

Právě změna na trhu je jedním z argumentů, proč Cisco končí s vývojem a i když již nebudou pro Cius dostupná další vylepšení, zástupci výrobce nevylučují, že v budoucnu poskytnou omezený počet přístrojů zákazníkům se specifickými nároky na použití.

Jistý podíl na neúspěchu tabletů Cius měla pravděpodobně i cena nastavená na poměrně vysokou hladinu 750 dolarů a s tzv. media station to pak bylo 1 100 dolarů. V českých e-shopech se pak pohybovala kolem 25 000 Kč, což je výrazně více, než u konkurenčních přístrojů, které jsou vybaveny displeji s větší úhlopříčkou. Podle Schadlera by se proto Cisco mělo spíše zaměřit na software pro podnikovou spolupráci pro iPad místo na dodávky vlastních tabletů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz