EMC posílí využití flash pamětí v datacentrech

Martin Noska | 11.05.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost EMC koupila izraelskou firmu XtremIO, která se zaměřuje na využití flash pamětí v podnikových úložných systémech. Tento krok naznačuje, že EMC má s využitím flash čipů velké plány a hodlá jejich dosavadní využití v budoucnu výrazně rozšířit.

Architektura flash pamětí má za cíl zlepšit výkon a flexibilitu datových úložišť při stále komplexnějších fyzických a virtualizovaných cloudových prostředí. Flash obvykle funguje jako jakási vyrovnávací paměť pro nejčastěji používaná data, k nimž umožňuje velmi rychlý přístup. Jedním z posledních produktů EMC na této bázi je řešení VFCache pro řízení serverové mezipaměti, které bylo uvedeno v únoru. EMC poprvé představilo storage systémy s integrovanými flash čipy v roce 2008 a za loňský rok již celkový objem flash pamětí v úložných podnikových systémech prodaných zákazníkům EMC činil 24 petabajtů.

Podmínky akvizice společnosti XtremIO s více než 700 zaměstnanci nebyly zveřejněny, ale EMC si od nově získané technologie podle svých zástupců slibuje výrazný posun na trhu s úložnými systémy využívajícími flash paměti. Experti očekávají, že také konkurenční společnost NetApp pravděpodobně v blízké budoucnosti koupí některou z technologických firem, jež se zabývá využitím flash čipů v podnikových úložných systémech, aby tak vyrovnala současný krok EMC.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz