Eset Nod32 Antivirus 6 a Smart Security 6 s funkcí pro lokalizaci ukradeného notebooku

Martin Noska | 18.05.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnosti Eset zahájila veřejné testování beta verzí nové generace svých vlajkových produktů – Eset Smart Security 6 beta a Eset Nod32 Antivirus 6 beta. Jednou z hlavních novinek je funkce Anti-theft, která má pomoci lokalizovat ukradený notebook a monitorovat jeho aktivitu.

Ta je během beta testování součástí obou produktů, aby byla k dispozici co nejvíce testerům. Eset Smart Security 6 a Eset Nod32 Antivirus 6 jsou volně ke stažení na stránkách Eset.com.

Podle průzkumu firmy Eset s názvem Online Security Brand Tracker se 63 % uživatelů připojuje na internet prostřednictvím svých notebooků, 12 % pak využívá netbook – jsou tedy mobilnější než dříve. Průzkum navíc ukázal, že mezi uživateli bezpečnostního softwaru byly nejžádanější funkce proti krádeži. Prevenci neautorizovaného přístupu k počítači ohodnotilo jako “nutnou” nebo “užitečnou” 88 % uživatelů, přičemž ochranu dat v případě krádeže vyžadovalo 84 % uživatelů.  Jedna šestina internetových uživatelů přiznala osobní zkušenost s únikem dat.

Eset Smart Security 6 beta a Eset Nod32 Antivirus 6 beta obsahují i další novinky, které nyní mohou uživatelé otestovat: vylepšený osobní firewall a rodičovská kontrola, kontrola přenosných médií, herní režim, antivirus a antispyware postavený na prověřeném skenovacím jádře, skenování v režimu Cloud, skenování v době nečinnosti počítače, systém HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) a další.

Vybrané funkce Eset Nod32 Antivirus 6 beta a Eset Smart Security 6 beta:
Anti-Theft (v prodejní verzi bude funkce dostupná jen u Eset Smart Security 6) – automaticky monitoruje ztracené zařízení a zobrazuje jeho pozici na mapě, pokud je připojený k internetu, například přes Wi-Fi. Tyto informace najde uživatel na stránce my.eset.com. Také lze přes webkameru sledovat zloděje bez jejich vědomí.

Osobní firewall (pouze v produktu Eset Smart Security 6 beta) – zabraňuje neautorizovaným uživatelům v přístupu k počítači a zneužití osobních údajů. Uživatel tak může bezpečně nakupovat, provádět bankovní transakce a používat sociální sítě.

Rodičovská kontrola (pouze u produktu Eset Smart Security 6 beta) – díky této funkci může uživatel lépe ochránit své děti v prostředí internetu. Může zablokovat webové stránky tak, že si vybere z přednastavených kategorií.

Skenovaní ve stavu nečinnosti počítače – vykonává hloubkovou kontrolu počítače v době, kdy není používaný a díky tomu nezatěžuje systém. Detekuje potenciálně neaktivní hrozby předtím, než začnou škodit. Pokud přístroj běží na baterii, skenování se vypíná, aby nezvyšovalo jeho spotřebu.

Skenování při stahování souborů – zkracuje čas skenování tím, že skenuje specifické typy souborů už během jejich stahování – například archivy nebo aktualizace pro smartphony.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = šestnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz