Evropské podniky investují třetinu IT rozpočtu do cloudu

Martin Noska | 21.05.2012 | Aktuality, Analýzy, Cloud | Žádné komentáře

Společnost VMware zveřejnila výsledky výzkumu o přijetí cloudu. Odpovědi respondentů ze zemí Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA) naznačují, že firmy se během následujících 18 měsíců chystají investovat třetinu svého IT rozpočtu do cloud computingu.

Studie mapující názory vedoucích IT pracovníků, kteří se podílí i na rozhodovacím procesu pro cloud computingová řešení, byla realizována i v sedmi zemích regionu EMEA. Podle výsledků je v zemích EMEA 31 % firemního IT rozpočtu určeno pro oblast cloud computingu. V roce 2010 činil tento podíl 26 %, ale snaha firem o pružnější, produktivnější a provázanější podnikání vede k růstu právě v oblasti cloud computingu. Převážná většina velkých firem (84 %) v zemích EMEA zvažuje cloud computing jako prioritu a více než polovina (56 %) ho dokonce považuje za klíčovou prioritu v průběhu příštích 18 měsíců.

Z celkového množství dat uložených v cloudu se většina nachází v privátních cloudech (54 %), následuje 24 % ve veřejných cloudech a 22 % v hybridních cloudech (které spojují privátní i veřejné cloudové prostředí). Virtualizace se stále častěji ukazuje jako klíčová technologie pro lídry v oblasti cloudu: respondenti, kteří využívají cloud computing na úrovni oddělení nebo celé společnosti, považují virtualizaci za velmi důležitý předpoklad pro zavedení cloudu častěji než ostatní (81 % oproti 68 %).

Navzdory globálnímu názoru, že cloud computing představuje pružnější a flexibilnější přístup k IT, organizace v zemích EMEA stále zaostávají za celosvětovým průměrem zavádění cloudové správy nejméně o 10 % v každé oblasti, počínaje správou úrovně služeb (42 % v zemích EMEA oproti 51 % celosvětově), až po kontrolu nákladů a finanční správu (30 % oproti 42 %). Navíc firmy stále zvažují otázku kontroly dat a bezpečnosti: 52 % organizací v regionu EMEA prozradilo, že bezpečnost je největší překážkou v přijetí cloudových řešení.

Globální studie VMware byla realizována v průběhu února a března 2012 mezi 1128 manažery s rozhodovací pravomocí ve velkých firmách po celém světě.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz