FlowMon ADS 3 s novým ovládáním a změnou v licenčních modelech

Martin Noska | 22.05.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnost AdvaICT oznámila uvedení třetí generace svého řešení pro analýzu síťového provozu FlowMon ADS, které se vyznačuje využitím metod tzv. behaviorální analýzy.

FlowMon ADS je systém detekce anomálií a nežádoucího chování v datové síti, založený na permanentním vyhodnocování statistik o provozu na síti. Cílem řešení je odhalení provozních problémů a zvýšení vnější i vnitřní bezpečnosti datové sítě. Hlavním rozdílem oproti běžným IDS systémům či SNMP monitoringu je orientace na celkové chování zařízení na síti, což má umožnit reagovat na dosud neznámé nebo specifické hrozby.

Verze 3 přináší přepracované uživatelské rozhraní využívající koncept záložek, který má přinést jednodušší ovládání aplikace a nový model Lite pro uživatele v segmentu 50 – 250 počítačů. Rovněž jsou dostupné i dodatečné licence pro rozšíření počtu souběžných uživatelů a souběžně aktivních datových zdrojů. Novinky byly podle výrobce zavedeny na základě zpětné vazby dosavadních uživatelů. K zásadním změnám ve funkcionalitě podle dostupných informací nedošlo.

Změnou minoritnějšího charakteru je také nové označování jednotlivých modelů, a to Standard – nahrazuje 101, Business – nahrazuje 101+ a 102, Corporate – nahrazuje 103 a Enterprise – nahrazuje 105.

V průběhu roku 2012 pak mohou firmy očekávat další z novinek dostupných v rámci rozšířené technické podpory systému:
·    PDF reporty ke stažení přímo z uživatelského rozhraní,
·    deduplikace NetFlow statistik,
·    přepracovaný systém učení typického chování a detekce anomálií,
·    specifické vizualizace pro jednotlivé detekční metody (např. latence),
·    události vyšších řádů (kombinace více detekovaných událostí),
·    systém hlášení planých poplachů, chyb a zpětné vazby,
·    průvodce konfigurací aplikace.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz