HP uvádí podnikové ultrabooky s procesory Ivy Bridge

Albert Ryba | 10.05.2012 | Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost HP, respektive její divize PSG, na akci Global Influencer Summit 2012 v Šanghaji představila mimo jiné novou generaci podnikových ultrabooků Elitebook Folio 9470m s 22nm procesory Ivy Bridge od Intelu.

Na rozdíl od modelů určených pro koncové spotřebitele přináší modely EliteBook Folio i funkce pro správu a zabezpečení ve firemním prostředí, jako je například TPM bezpečností čip či technologie HP BIOS protection. Díky použití třetí generace procesorů Core (Ivy Bridge) budou mít nové ultrabooky zejména lepší grafický výkon a také nativní podporu USB 3.0 bez nutnosti použít přídavný řadič.

Folio 9470m zatím jen volbou pro manažery

Elitebook Folio 9470m není přímým nástupcem modelu HP Folio 13, který byl představen letos v lednu, ale spíše rozšířením existující řady. Je totiž vybaven větším displejem o úhlopříčce 14“ a díky použití energeticky efektivnějších procesorů má tenčí profil, konkrétně jde o 19 mm a HP tak mluví o zatím nejtenčím notebooku z řady Elitebook. Váha je pak podle výrobce 1,58 kg a ultrabook může být osazen 16 GB RAM a disky 500 GB HDD nebo 256 GB SSD.

I když je Elitebook Folio 9470m dodáván s Windows 7 Profesional, HP slibuje možnost upgradu na chystané Windows 8 po jejich uvedení na trh. Další zajímavostí má být výdrž na jedno nabití až 20 hodin, ovšem jen s použitím sekundární baterie. Poměrně nemilým překvapením je ovšem fakt, že tento model mát být na trhu dostupný až od října letošního roku. Jaký je k tomu důvod zástupci HP nezveřejnili.

I když analytici předpokládají, že ultrabooky mají šanci oslovit firmy díky snadné integrovatelnosti do její infrastruktury, neboť na rozdíl od tabletů využívají stávající technologie, výrobci se snaží svoje modely zatím cílit jen na určitý segment podnikových uživatelů, zejména na manažery. To potvrzuje i model Elitebook Folio 9470m, jehož cena (která zatím nebyla zveřejněna) se bude téměř jistě pohybovat v horním segmentu nabízených ultrabooků.

Pro podnikové uživatele, kteří si nechtějí připlácet za ultratenký design, pak HP připravilo firemní notebook EliteBook 2170p s 11,6″ displejem a s třetí generací procesorů Core od Intelu. Krátké představení obou přenosných počítačů najdete v oficiálním videu pod článkem.

Nové ultrabooky i bez podnikových funkcí

Kromě podnikového modelu Folio dále společnost HP rozšířila i nabídku modelů ultrabooků pro nefiremní uživatele.

Ultrabooky s označením HP Spectre jsou designované jako stylové modely s 13,3“ displeji, s tloušťkou 14,5 mm a váhou 1,395 kg. To, že HP cílí opět jen na určitý segment trhu, potvrzuje i použité šasi, které je kompletně z kovu, zatímco podle analytiků je nadějí pro větší rozšíření ultrabooků návrat ke klasickým plastovým šasi, která sníží výrobní náklady. Ultrabooky Spectre mají být k dispozici již v červnu a na českém trhu by se měly prodávat za cenu kolem 30 000 Kč.

Další novinkou jsou pak ultrabooky z řady HP Envy, které mají být konečně určeny i pro uživatele, kteří nevyhledávají zbytečná luxus a kladou důraz na multimédia. Tyto modely již nejsou tak tenké a lehké, ale měly by být cenově dostupnější. HP konkrétně stanovilo doporučenou cenu za 15,6“ model na 16 590 Kč.

Zajímavostí je také uvedení alternativních modelů tzv. sleekbooků, které jsou prakticky totožné s modely ultrabooků HP Envy, jen jsou postaveny na konkurenční platformě od AMD. Díky tomu by měly mít vyšší grafický výkon, ale naopak o něco nižší výkon výpočetní a také pravděpodobně o něco horší energetickou efektivitu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ jedna = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz