Intel Core vPro třetí generace slibuje vyšší zabezpečení i výkon

Martin Noska | 15.05.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Spolu s třetí generací procesorů Core představil křemíkový gigant Intel i inovované modely svých procesorů pro podnikovou sféru označovaných jako Core vPro. Mezi hlavní novinky aktuální generace patří:

Integrované zabezpečení

Jako obranu proti ztrátě identity vytvořil Intel technologii Identity Protection s infrastrukturou veřejného klíče (Intel IPT s PKI) – tato technologie je integrována přímo do procesorů Intel Core vPro. Technologie poskytuje novou vrstvu ověření identity, jež bude zabudována přímo do PC a umožní webovým stránkám nebo firemní síti ověřit, zda se skutečně přihlašuje legitimní uživatel a zda tak činí z důvěryhodného počítače – toto ověření probíhá prostřednictvím soukromého klíče uloženého ve firmwaru počítače.

Nejnovější verze platformy Intel Core vPro rovněž obsahuje Intel OS Guard a Intel Secure Key. Intel Secure Key – společně s Intel AES New Instructions chrání média, data a další položky před ztrátou, zatímco Intel OS Guard detekuje viry.

Posílené zabezpečení nabízené platformou Intel Core vPro a McAfee zahrnuje nástroje jako ePO Deep Command a umožňuje bezpečnou výměnu dat napříč propojenými ekosystémy například ve zdravotnictví, kde si lékařské ordinace mohou vyměňovat citlivé informace s laboratořemi a nemocnicemi.

Vzdálená správa a automatizace

Rodina procesorů Intel Core vPro obsahuje i technologii Intel Active Management (Intel AMT), jež umožňuje vzdálené řešení technických problémů. Tuto technologii mohou používat firmy v řadě odvětví a dosahovat tak úspory energie, vzdálené správy a kontroly inventáře. Například prodejci používající automaty, digitální návěstí nebo jiná inteligentní zařízení mohou vzdáleně diagnostikovat a řešit problémy, aniž by bylo nutné přerušovat provoz a přicházet tím o tržby.

Procesory Intel Core třetí generace najdou použití i v průmyslu, neboť lze různé funkce automaticky zařazovat na jednu platformu, a tak dosahovat podstatně vyšší efektivity při správě systémů. Jakmile budou všechna zařízení propojena, lze snadno sbírat data v reálném čase, tato data posléze diagnostikovat a na základě diagnóz provádět prediktivní údržbu.

Inteligentní výkon

Procesory Intel Core vPro třetí generace nabízejí podle výrobce lepší uživatelský komfort ve všech oblastech, včetně používání obchodních informací a takzvaných velkých dat.

Třetí generace procesorů Intel Core vPro nabídne firmám mimo jiné navýšení výpočetního výkonu, multimediálních schopností a grafiky, takže by měly být uspokojeny potřeby výpočetně náročných aplikací v různých odvětvích. Například podpora až tří nezávislých displejů umožňuje digitálnímu návěstí z jednoho systému obsluhovat více obrazovek. Díky funkcím jako Intel Quick Syn Vide a Intel Clear Video HD Technology mohou diagnostické systémy v lékařství konvertovat a zpracovávat digitální snímky a video podstatně rychleji, což umožní vypracování rychlejší a přesnější diagnózy. Technologie umožňuje rovněž pořádat videokonference ve vysokém rozlišení.

Díky nárůstu výpočetního výkonu je možné provozovat analytické aplikace pracující v reálném čase, jako je například Intel Audience Impression Metrics Suite (Intel AIM Suite). Intel AIM Suite je detekční technologie navržená pro digitální návěstí a maloobchodní řešení, u nichž je zapotřebí okamžitého měření a přizpůsobení obsahu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz