Red Hat Enterprise Linux slaví 10 let na trhu

Martin Noska | 16.05.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost Red Hat slaví desáté výročí svého operačního systému Red Hat Enterprise Linux. Ten byl poprvé představen v květnu 2002 Red Hat v této souvislosti a přišel s vůbec prvním open source softwarem s modelem předplatného a zasadil se o rozšíření Linuxu ve firemním prostředí.

Na Red Hat Enterprise Linux (RHEL) dnes spoléhají firmy z finančního sektoru i státní správy, z telekomunikací, médií, logistiky nebo maloobchodu.

Mezi klíčové milníky Red Hat Enterprise Linuxu patří:
·    Spuštění programu Red Hat Certified Engineer (RHCE) v roce 1997 – školení IT pracovníků v oblasti Linuxu. Program pomohl rozšířit open source do firem. Red Hat dal zákazníkům přístup k užitečným zdrojům a osvědčenými postupům.
·    Představení operačního systému Red Hat Enterprise Linux v květnu 2002 a zaměření na podnikové IT uživatele.
·    Představení prvního úspěšného open source softwaru s obchodním modelem předplatného. Díky spolehlivosti a stabilitě je Red Hat Enterprise Linux velmi zajímavý pro přední hardwarové a softwarové společnosti.
·    Spojení Red Hat Linux a Fedora Linux Project vytvořilo Fedora Project. Komunitní spolupráce zaměstnanců Red Hat a dobrovolníků byla základem inkubátoru open source technologií pro Red Hat Enterprise Linux.
·    Vývoj s důrazem na poměr cena/výkon zvýšil zajímavost pro podnikové zákazníky a přinesl úspory nákladů i výkonnost pro použití v superpočítačích a integraci bezpečnostních a virtualizačních technologií.
·    Red Hat Enterprise Linux je nyní přední open source operační systém a má řadu softwarových i hardwarových certifikací a podporu více než 9 000 aplikací, 1 400 ISV a více než 3 000 certifikovaných hardwarových platforem, od serverů a pracovních stanic po systémy pro ukládání dat až po sálové počítače. Samotná společnost Red Hat pak dosáhla za loňský rok rekordního obratu 1 miliardy dolarů.

Více k historii RHELu najdete v interaktivní časové ose na stránkách společnosti Red Hat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz