StorageCraft – Jak snížit náklady na zálohování na minimum?

Komerční článek | 03.05.2012 | Software | 1 komentář

V současné době, kdy mnoho společností všech velikostí je zasaženo dopady finanční krize je těžké najít v rozpočtu dostatek finančních prostředků na nákup kvalitního a spolehlivého zálohovacího řešení.

Tradiční licenční modely vyžadují velkou počáteční investici do nákupu zálohovacích řešení, které se pohybují u menších společností v řádu desetitisíců korun. U středních a velkých společností tyto částky dosahují statisíců i miliónů korun. Velké investice spojené s nákupem tradičních licencí přitom často dovolí ochránit jen ty nejkritičtější systémy nebo ochránit pouze soubory pomocí vlastních skriptů, které mohou být nespolehlivé, často neumí pracovat s otevřenými soubory a nedokáží ochránit celé systémy, včetně aplikací a databází. Hardwarová nebo softwarová porucha může vyřadit kriticky důležitý systém i na několik dní a tím ovlivnit nepříznivě chod celé společnosti.

Tradiční licence v sobě nesou další náklady spojené s obnovením maintenance, upgrady a technickou podporou. Obnovení maintenance na jeden rok se v oblasti zálohování pohybuje v rozmezí 20-30 % z ceny licencí. Upgrade nebo technologická změna je pak otázkou 60-80 % v závislosti na výrobci.

Společnost StorageCraft Technology Corporation, přední celosvětový dodavatel zálohovacích technologií, která je zastoupena v České a Slovenské republice společností StorageCraft CZ s.r.o. přináší společnostem řešení v podobě MSP licencí.

StorageCraft MSP

MSP (Managed Service Provider) nenabízí tradiční licence, kdy zákazník zaplatí 100 % ceny a pokračuje dále s maintenance. MSP program společnosti StorageCraft umožňuje partnerům snížit vstupní náklady zákazníků pomocí licencování na základě měsíčního předplatného. Výhodou MSP je rozložení nákladů do delšího časového období, kdy nekupujete software, ale službu. Nemusíte tak zatěžovat rozpočet připravený na investice, lze využít provozní finance. Zákazník platí pouze za využité licence a kdykoliv může počet licencí navýšit nebo snížit a platí pouze za to, co skutečně využívá. Maintenance je součásti MSP licencí, takže s příchodem nové verze nebo potřeby technické podpory nevznikají další náklady.

StorageCraft MSP program je výhodný pro partnery, kteří mohou nabídnout vedle tradičních licencí i alternativu v podobě zálohování jako služby (Disaster Recovery as a Service – DRaaS). StorageCraft ShadowProtect poskytne tolik potřebnou a spolehlivou technologii a partner své vlastní know-how. MSP program je vhodný i pro privátní cloudy a datová centra, které poskytují zálohování jako službu na měsíční bázi. Náklady na zálohování jedné pracovní stanice začínají na 97 Kč a klesají s rostoucím počtem aktivních licencí. U serverových operačních systémů se jedná o částku 730 Kč, v případě SBS serveru pouze 403,- Kč. Srovnání nákladů na zálohování je znázorněno v grafu.

Dalším problémem, se kterým se potýkají zejména společnosti, které se zabývají správou IT a outsourcingem je licencování zálohovacího softwaru pro servisní účely. Představte si klasickou situaci, kdy potřebujete jako správce IT provést větší zásah do produkčních systémů Vašeho zákazníka. Prvním krokem, před každou větší změnou je záloha současného stavu, tak aby bylo možné se vrátit k tomuto bodu v čase v případě selhání. Zde nastává problém, pokud zákazník nemá pro dané zařízení zakoupenou licenci zálohovacího softwaru. Společnost StorageCraft má řešení i pro tyto případy…

ShadowProtect IT Edition

ShadowProtect IT Edition je speciální licence určena pro IT profesionály, kdy s jednou licencí mohou spravovat, zálohovat a migrovat neomezený počet pracovních stanic a serverů. ShadowProtect IT Edition lze zakoupit na 2 týdny, 1 měsíc, 3 měsíce nebo jako roční licencí. Správci systémů, administrátoři a IT profesionálové, tak mohou využít software ShadowProtect kdekoliv bez omezení, aniž by museli řešit otázky správného licencování.

ShadowProtect IT Edition Vám umožní bez instalace softwaru a zásahu do produkčního prostředí vytvořit zálohu offline nebo online bez přerušení provozu. Umožní obnovu zálohy na holé železo (bare-metal restore), obnovu na odlišný hardware pomocí technologie Hardware Independent Restore (HIR) a migraci zálohy do virtuálního prostředí a zpět. A to vše bez licenčních omezení a legálně.

Více informací o softwaru StorageCraft ShadowProtect a možnostech licencování naleznete na stránkách společnosti StorageCraft www.storagecraft.cz.

Článek je součástí tématu Nevystavujte firemní data zbytečným rizikům.

1 komentář u článku “StorageCraft – Jak snížit náklady na zálohování na minimum?”

  1. Mac napsal:

    Docela zajímavé a i když je to viditelně „komerční článek“, tak je to překvapivě i informativní, žádný přehnaný marketing ;-)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz