Citrix chce zlepšit přenos mobilních dat a videa v sítích operátorů

Markéta Pastuchová | 08.06.2012 | Aktuality, Cloud, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost Citrix oznámila podepsání dohody k akvizici privátně vlastněného Bytemobile, poskytovatele datových a video optimalizačních řešení pro mobilní síťové operátory.

Tato akvizice dává společnosti Citrix strategickou podporu v infrastruktuře více jak 130 mobilních operátorů v 60 zemích na celém světě. Díky tomu má dojít k významnému rozšíření tržního dosahu společnosti a vylepšení všeobecné strategie Citrixu v pohánění mobilního pracovního stylu a cloudových služeb.

Mobilní operátoři pozorují s příchodem éry Cloudu prudký růst v provozu datové sítě ovlivněný kombinací nových uživatelských zařízení, bohatého obsahu multimédií a vysokorychlostních sítí 3G, 4G a LTE. Spojenými silami budou společnosti Citrix a Bytemobile schopné nabídnout těmto operátorům kombinované řešení pro vysokou kvalitu uživatelských zkušeností mobilním zákazníkům a mají jim pomoci také řídit exponenciální růst provozu mobilní sítě lepším výkonem, dohledem a schopnostmi. Akvizice staví na strategickém partnerství oznámeném počátkem letošního roku, které kombinuje technologii Bytemobile Smart Capacity s linií cloudových síťových řešení Citrix NetScaler.

Akviziční dohoda byla schválena představenstvem každé společnosti a předpokládá se, že bude dokončena v průběhu třetího čtvrtletí roku 2012. S dokončením akvizice vytvoří Bytemobile nový tým Service Provider Platforms, jenž bude součástí produktové skupiny Citrix Cloud Networking.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz