Google chystá levný a výkonný tablet Nexus 7

Albert Ryba | 26.06.2012 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Podle dostupných informací se Google hodlá zapojit do probíhající bitvy tabletů s vlastním 7“ modelem vyrobeným ve spolupráci s Asusem. Ten by měl nést označení Nexus 7 a používat Android 4.1 Jelly Bean. Hlavním lákadlem má být ale cena začínající údajně již na 149 dolarech, díky čemuž by Google nabídl jeden z nejlevnějších značkových modelů tabletu na trhu. Jiné zdroje pak hovoří o 199 dolarech.

Google by tak konkuroval zejména low-endových přístrojům Amazon Kindle Fire či Nook Tablet, které vzbudily na trhu velký zájem. Svojí hardwarovou výbavou navíc Nexus 7 nebude zdaleka patřit mezi „staré železo“. Srdcem tabletu má být výkonný čtyřjádrový procesor nVidia Tegra 3 na frekvenci 1.3 GHz s dvanáctijádrovým grafickým čipem. Úložný prostor u levnější verze by měl být 8 GB a u dražší pak 16 GB. Displej by podobně jako u iPadu od Applu měl být vyroben technologií IPS, která slibuje bohatší barvy a lepší pozorovací úhly, než běžné TN displeje a jeho rozlišení má být 1280 x 800 bodů. Mezi další výbavu má patřit 1,2 megapixelová webkamera, podpora Wi-Fi či NFC čip pro bezkontaktní platby.

Pokud jsou tyto informace, které zveřejnil australský web Gizmo, skutečně pravdivé, přinese Google do oblasti low-endu skutečně velkou konkurenci a nastaví novou cenovou laťku. I když se nepočítá, že by Nexus 7 byl přímou konkurencí iPadu od Applu či chystaných přístrojů Surface of Microsoftu, může si poměrně rychle získat výrazný podíl na trhu a půjde o první poměrně bohatě vybavený a současně i levný tablet.

Zatímco Microsoft chce tedy zopakovat úspěch Applu s cílením na nejvyšší třídu, kde je vždy riziko neúspěchu značně větší, Google plánuje primárně oslovit široké masy. A sázka na cenu bývá obvykle doprovázena úspěchem, protože pro řadu nakupujících je to hlavní kritérium. I když Nexus 7 nebude primárně tablet pro byznys, nelze vyloučit, že se díky svojí cenové dostupnosti a fenoménu BYOD i ve firmách rychle usídlí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz