Gopas rozšiřuje kurzy pro práci s Applem

Martin Noska | 29.06.2012 | Aktuality, Ostatní, Software | Žádné komentáře

Rostoucí zájem o počítače značky Apple logicky vede i k rostoucí nabídce v oblasti školení a to od naprostých začátečníků až po systémové administrátory. Zvlášť pro české uživatele jsou Macy často ještě něčím zcela exotickým a o specifikách ovládání těchto počítačů téměř nic nevědí. S tím, jak ale penetrace Maců, ale i přístrojů s iOS roste jak mezi koncovými uživateli, tak i ve firmách, začínají firmy zaměřené na školení pokrývat stále častěji i tuto oblast. Příkladem může být počítačová škola Gopas.

Gopas má autorizaci AATC (Apple Authorized Training Center) od roku 2008 a nově v reakci na stále rostoucí oblibu Macu nabízí kompletní sadu základních a středně pokročilých kurzů jak pro Mac OS X, tak pro iOS. Školí oficiální Apple autorizované kurzy i kurzy z vlastní produkce. V nabídce jsou tři oblasti školení – kurzy pro běžné uživatele, kurzy pro správce Maců a síťové administrátory a kurzy pro vývojáře aplikací pro iPhone, iPad a iPod na platformě iOS.

Kurzy pro správce Maců a síťové administrátory zahrnují oblasti Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7 Lion Server a letos přibydou ještě nová školení na Mac OS X 10.8 Mountain Lion. Kurzy podávají přehled nových funkcí a změn, základů podpory a základů správy. Například školení OS X 10.7 – přehled nových funkcí a změn ukáže novinky, pomůže se zdokonalením v jeho používání a naučí plně využívat potenciál Macu s instalovaným Lionem.

Pokud jste se rozhodli přesedlat na Mac z PC, může se vám hodit přechodový kurz z Windows na Mac OS X z oblasti kurzů pro běžné uživatele. Naprostým začátečníkům je zase ušit na míru kurz Začínáme s Macem. Ten představuje počítače Apple od základu a naučí je, jak efektivně používat Apple pro práci i zábavu. Důležitou základní informací je popis klíčové spolupráce Macu s dalšími výrobky z „Apple rodiny“ – tedy iPhonem, iPadem a iPodem prostřednictvím iTunes. Pokročilejším uživatelům je určen kompletní kurz balíků iWork, iLife a školení softwaru Aperture pro fotografy nebo software pro střih videa Final Cut Pro X.

Gopas připravil i kurzy pro vývojáře s chutí vytvářet aplikace pro platformu Apple iPhone, iPad či iPod Touch, v nichž získají základní orientaci i pokročilé techniky programování na platformě iOS. Úvodní kurz představuje základní koncepty rozhraní Cocoa Touch, vývojové prostředí Xcode a další technologie vývoje moderních aplikací pro iPhone, ale i pro Mac OS X. V pokročilém kurzu jsou představena témata, jako jsou řídící objekty rámců, práce se sítí, práce s daty včetně systému CoreData, použití map a lokalizace, základní práce s grafikou, animacemi a multimédii či lokální a push notifikace.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz