Kerio Workspace 2.0 přichází s integrovanou antivirovou ochranou

Martin Noska | 12.06.2012 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Kerio Technologies vydala novou verzi nástroje pro týmovou spolupráci Kerio Workspace 2.0. Ta nyní obsahuje integrovanou antivirovou ochranu od firmy Sophos.

Trh s aplikacemi pro týmovou spolupráci zažívá v současné době prudký růst. Tyto aplikace nabízejí snadný způsob sdílení souborů a datového obsahu. Rostoucí zájem o tuto oblast však obsah při přenosu z lokálního serveru do cloudu vystavuje riziku napadení viry a dalšími typy škodlivého kódu.

Kerio Workspace 2.0 obsahuje klientskou aplikaci pro synchronizaci souborů, s jejíž pomocí může uživatel změny provedené lokálně v souboru neprodleně uložit v cloudu
a naopak. S novým klientem Kerio Workspace Client můžete pracovat offline, a teprve po připojení k síti se změny automaticky ukáží také ostatním uživatelům, kteří danou knihovnu souborů sdílí. Každý soubor je při stažení do lokálního úložiště nebo nahrání do cloudu důkladně prošetřen bezpečnostním modulem Sophos. Historie souborů se ukládá na server, takže je případně možné nechtěné změny vrátit do některého
z předchozích stavů.

Při zabezpečení synchronizovaných souborů se věnuje velká pozornost heslům a šifrování dat pro přenos a ukládání. Uživatelé těchto služeb však denně nahrávají miliony souborů a další bezpečnostní vrstva chrání citlivá firemní data před zákeřným kódem.

Kromě integrace modulu Sophos a synchronizace knihoven souborů přináší Kerio Workspace 2.0 ještě tato vylepšení:

·    Komponenty pro události a úkoly – zjednodušte si týmové řízení sdílením a synchronizací klíčových projektových dat v Kerio Workspace s možností stáhnout si události a úkoly do uživatelských aplikací, jako jsou Microsoft Outlook a Apple iCal.

·    Vyladěno pro iPad – uživatelé již mohou pročítat a posílat komentáře na stránky a do prostorů ve svém iPadu. Pomocí formátovacího editoru mohou také vytvářet a upravovat textové komponenty.

·    Uživatelské rozhraní s prvky sociálního webu – uživatelské rozhraní si nyní můžete přizpůsobit tak, aby práce v něm byla osobitější. Lze si změnit některá nastavení, upravit vzhled a nahrát libovolnou fotografii, která vás bude prezentovat v komentářích a novinkách.

Kerio Workspace 2.0 je k dispozici zdarma v edici Starter Edition. Firmy mohou produkt nasadit a posoudit, jak zapadá do jejich reálného prostředí. Starter Edition je plně funkční verze produktu Kerio Workspace a je k dispozici pro neomezený počet uživatelů v konkrétní organizaci. Pro neregistrované instalace je stanovena kapacita uložiště dat na 5 GB. Pokud se firmy registrují, kapacita úložiště dat je navýšena na 10 GB.

Standardní edice Kerio Workspace 2.0 ve formě hostovaného řešení nebo lokálně instalované aplikace je nyní k dostání u našich autorizovaných partnerů a prodejců. Cena pro 5 uživatelů za první rok používání Kerio Workspace s antivirem Sophos na vlastním serveru činí 3 300 Kč. Každá další uživatelská licence vyjde na 600 Kč za první rok. Produkt je k dispozici v 16 světových jazycích.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz