Microsoft odhalil možnosti upgrade na Windows 8

Albert Ryba | 29.06.2012 | Software | Žádné komentáře

Microsoft poprvé sdílel s některými vybranými partnery informace o tom, jaké budou možnosti při aktualizaci starších operačních systémů Windows XP, Vista a Windows 7 na nejnovější Windows 8.

Tato skutečnost svědčí o tom, že Microsoft již nový operační systém finalizuje a že přípravy na jeho uvolnění jsou v závěrečných fázích a podle komentátorů by se mohl dostat do výroby již koncem července.

Na začátek je potřeba připomenout, že Microsoft mění i označení nových produktů a zavádá jednodušší rozlišení edic. Verze určená pro běžné domácí uživatele ponese jednoduchý název Windows 8, edice pro firemní a profesionální použití pak Windows 8 Pro a v případě, že je firma účastníkem multilicenčního programu Microsoft Software Assurance, bude moci získat i licence na Windows 8 Enterprise.

Možnosti upgrade na Windows 8

Na základní edici Windows 8 bude možné se zachováním existujících nastavení operačního systému, uživatelských souborů a aplikací aktualizovat pouze z Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic a Windows 7 Home Premium.

Na Windows 8 Pro bude možné se zachováním všech nastavení, souborů a aplikací upgradovat z Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional a Windows 7 Ultimate.

Na Windows 8 Enterprise bude možné bez ztráty zmíněných dat aktualizovat jen z Windows 7 Professional a Windows 7 Enterprise.

Uživatelé také budou moci aktualizovat z Visty na Windows 8, ale v případě, že nepoužívali ani SP1, budou zachovány jen jejich uživatelské soubory, nic víc. V případě aktualizace z Visty se SP1 a vyšším budou kromě uživatelských souborů zachována i nastavení systému.

V případě aktualizace z Windows XP SP3 budou zachovány jen uživatelské soubory, nic víc. Pokud uživatelé nemají nainstalovaný ani Service Pack 3, pak přijdou při aktualizaci úplně o všechno.

Nepříjemná omezení aktualizace

Překvapením je, že v případě změny architektury, tedy z 32bitového operačního systému na 64bitový, nebude možné zachování žádných dat. Je ovšem pravděpodobné, že právě tento scénář se bude týkat poměrně velké části uživatelů, neboť řada z nich se dosud snažila zůstat u 32bitového OS například z důvodu kompatibility s některými aplikacemi.

Pokud také budou uživatelé provádět aktualizaci na Windows 8 v jiném jazyce (tzv. cross-language instalace), budou zachována jen jejich osobní data a soubory, nikoliv nastavení Windows a zachovány nezůstanou ani původní aplikace. Co se týká Windows RT, na ně nebude možné z principu aktualizovat žádný starší OS, protože ty budou dodávány nahrané přímo v EPROM nových přístrojů již od výrobců.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz