Na trhu komunikačních řešení dochází ke změně sil

Martin Noska | 20.06.2012 | Aktuality, Analýzy, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Siemens Enterprise Communications, která se zaměřuje na poskytování komplexních řešení v oblasti firemní komunikace, informovala, že globálně dosáhla dalšího navýšení tržního podílu, zatímco ostatní přední dodavatelé zaznamenali pokles. Tuto skutečnost podvrdily v nedávné době i dvě přední analytické firmy.

Nárůst je podle zástupců Siemens Enterprise Communications způsoben přístupem společnosti, který klade důraz na zajišťování sjednocené komunikace. Siemens Enterprise Communications již před několika měsíci v souvislosti s uvedením nové verze OpenScape UC 7.0 informoval, že jeho cílem je dosažení rychlejšího růstu. Součástí této trategie má být vytvoření bohatšího partnerského ekosystému, snaha o oslovení nových zákazníků i z řad menších firem a také nabídka přidružených služeb.

Podle zprávy skupiny Dell’Oro o podnikové telefonii za první čtvrtletí roku 2012, hlasové platformy společnosti Siemens Enterprise Communications, včetně OpenScape Voice, zaznamenaly ve dvou po sobě následujících čtvrtletích stálý růst a získaly významný tržní podíl v oblasti podnikových hlasových řešení, zatímco hlavní konkurenti údajně prožívají pokračující propad tržeb. Společnost Siemens Enterprise Communications je nyní na druhé pozici v rámci globálního trhu, pokud mluvíme o tržbách za první čtvrtletí roku 2012, což znamená posun ze třetího místa. Kromě výše uvedeného se v předchozím čtvrtletí zvýšil také podíl celkově prodaných linek.

Společnost MZA také zaznamenala silný celosvětový nárůst tržního podílu u společnosti Siemens Enterprise Communications, a to ve své analýze FastView pro trh World Corded IP/IP PBX za první čtvrtletí roku 2012. Zpráva ukázala celkový nárůst tržního podílu společnosti Siemens Enterprise Communications, který je tvořen především 23% nárůstem prodaných linek za období od prvního čtvrtletí 2011 do prvního čtvrtletí 2012, zatímco oba hlavní konkurenti v tomto období zaznamenali pokles. MZA též potvrzuje, že společnost Siemens Enterprise Communications zaznamenala ve stejném období dokonce 52% nárůst počtu prodaných IP linek.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz