Průzkum: Firmy chtějí flexibilní IT systémy od inovativních dodavatelů

Martin Noska | 25.06.2012 | Aktuality, Analýzy, Software | Žádné komentáře

Mezinárodní studie provedená agenturou TNS Sifo jménem společnosti IFS odhalila, co považují ředitelé IT za důležité při zavádění podnikových informačních systémů. Ředitelé IT v USA, Spojeném království, Německu, Švédsku a zemích Beneluxu byli dotázáni, co je pro ně při hodnocení poskytovatelů obchodního softwaru tím nejdůležitějším aspektem.

Průzkumu se zúčastnilo 216 osob s rozhodovací pravomocí a zodpovědností za IT provoz. Otázky se týkaly návratnosti investic, strategie nákupu a vztahů s dodavateli při nákupu ERP aplikací.

Nejdůležitějšími parametry byly vyhodnoceny:
1. flexibilní a škálovatelné systémy
2. inovativní a proaktivní dodavatel softwaru
3. dobré porozumění tomu, jak firma pracuje
4. angažované kontaktní osoby
5. systémy zaměřené na uživatele

86 % ředitelů označilo za nejdůležitější faktor při posuzování nového poskytovatele obchodního systému schopnost nabídnout flexibilní a škálovatelné systémy, které mohou být přizpůsobeny měnícím se potřebám společnosti. 65 % IT manažerů uvádí na prvním místě důležitost výběru a vztahu s dodavatelem ERP systému.

Ideální dodavatel softwaru musí být navíc inovativní a proaktivní, pokud jde o potřeby zákazníka, a musí dobře chápat, jak společnost funguje. Tyto požadavky v žádném případě neplatí jen pro ředitele IT, všechny osoby s rozhodovací pravomocí mají dvě nejvyšší priority stejné: agilní systém a proaktivního a inovativního dodavatele.

Studie dále ukazuje, že ředitelé IT se zajímají také o méně důležité hodnoty. 70 % ředitelů označilo jako prioritu angažovanost kontaktních osob na straně dodavatele, ty považují za důležitější než systémy zaměřené na uživatele.

Studie odhalila celou řadu faktorů, které jsou pro ředitele IT při plánování zavedení ERP softwaru důležité. Alexander Sovré, ředitel agentury TNS Sifo specializující se na výzkum v oblasti IT a telekomunikací, říká, že je pozoruhodné, že aspekty zaměřené na uživatele se umisťují v horní pětce pomyslného žebříčku preferencí, což ukazuje zájem mezi řediteli IT poskytovat koncovým uživatelům intuitivní a uživatelsky přívětivá řešení. Důležitý je podle něj při výběru dodavatele ERP systému i lidský faktor, což dokazuje skutečnost, že ředitelé IT uváděli na seznamu svých preferencí v průměru na 6. místě i nutnost hladké spolupráce s partnerskou organizací. Je to totiž právě lidský faktor, který zvyšuje hodnotu celého životního cyklu daného systému.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz