Průzkum: Popularita on-line datových úložišť roste

Martin Noska | 04.06.2012 | Aktuality, Analýzy, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Podle průzkumu společnosti Microsoft, kterého se zúčastnilo více než deset tisíc respondentů ve věku od čtrnácti do šedesáti let včetně téměř sedmi set Čechů, využívají v současnosti dvě třetiny Evropanů k zálohování e-mailů online datová úložiště. V České republice pak uživatelé nejvíce online zálohují a sdílejí fotografie, což potvrdily téměř tři čtvrtiny dotázaných Čechů.

Téměř 40 % dotázaných Evropanů nemá pro výběr cloudové služby žádná speciální kritéria. 34 % Evropanů a dokonce 54 % Čechů si však vybírá službu, která nabízí nejlepší podmínky, například nejvyšší kapacitu nebo možnost přístupu k datům z různých zařízení.

Nejčastěji k přístupu k souborům využívají respondenti své vlastní počítače (58 %). V České republice využívá k uvedeným účelům osobní počítač dokonce 71 % dotázaných, což výrazně převyšuje evropský průměr. Častěji než Češi využívají své PC k přístupu ke svým datům už jen Italové. Zajímavé je také zjištění, že více než 40 % Evropanů přistupuje k online službám prostřednictvím mobilního telefonu, zde nejsou výjimkou ani Češi.

Respondenti uskutečněného průzkumu na datových úložištích oceňují zejména snadný přístup ke svým dokumentům kdykoliv a odkudkoliv a možnost jejich sdílení s kolegy, přáteli a rodinou (32 %).

Průzkum byl zorganizovaný ve čtrnácti evropských zemích, včetně České republiky, a v Jižní Africe. Ke sběru dat byly využity online dotazníky a portály MSN společnosti Microsoft.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz