Red Hat CloudForms přináší správu hybridního cloudu

Albert Ryba | 08.06.2012 | Aktuality, Cloud | Žádné komentáře

Společnost Red Hat po zhruba ročním testování uvedla svůj software pro správu hybridního cloudu s názvem CloudForms. Ten vychází z open source projektu Apache DeltaDloud a pro svůj běh využívá technologie jako Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Enterprise Virtualization, Jboss Enterprise Middleware a řadu technologií Red Hatu pro ukládání dat.

CloudForms má za cíl sjednotit zdroje z privátního a veřejného cloudu pod jeden systém a to i v situaci, kdy jsou tyto cloudy postavené na různých technologiích. Administrátor pak může mezi těmito cloudy přesouvat aplikace bez problémů s jejich konfiguracemi.

Podle zástupců RedHatu využívá CloudForms předdefinované konfigurace aplikací (označované jako blueprints) pro běh v různých cloudových prostředích. Tyto konfigurace mohou být vytvořeny administrátory nebo Red Hatem a umožňují správu aplikací napříč různými providery.

Red Hat konkrétně předvedl nasazení WordPressu napříč třemi službami využívajících odlišnou technologii (Amazon Web Services, VMware cloud a Red Hat cloud). Každá z nich využívá jiný hypervizor, nicméně CloudForms díky využití blueprintů pro WordPress umožní rovnocenný běh aplikace v každém ze zvolených prostředí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = patnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz