ŠKODA AUTO šetří díky Windows Azure

Komerční prezentace | 18.06.2012 | Cloud | Žádné komentáře

ŠKODA AUTO stále výrazněji globalizuje své působení, a to nejen v oblasti prodeje vozů, ale i v oblasti marketingu. Aby byla společnost schopna nabízet stejnou úroveň marketingových služeb na všech více než 100 trzích, potřebuje nové platformy pro komunikaci a řízení.

S přechodem na platformu Microsoft Windows Azure se podařilo:
- zjednodušit integraci importérských systémů do centralizovaných systémů ŠKODA AUTO,
- centralizovat přípravu webových stránek,
- standardizovat a sjednotit proces přípravy obsahu,
- snížit náklady jak na straně ŠKODA AUTO, tak na straně dodavatele,
- dosáhnout vyšší dostupnosti, a to i při rozšíření aplikace o nové funkce,
- sdílet dokumentaci napříč všemi trhy a spolupracovat napříč geograficky oddělenými lokalitami.

Stávající řešení s vlastními servery již nebylo v Mladé Boleslavi vyhovující

Zvyšující se požadavky na multimediální obsah webu vyžadovaly změnu přístupu tak, aby společnost mohla vyhovět nárokům na dostupnost a rychlost odezvy ve všech zemích a současně byla schopna poskytovat atraktivní marketingový obsah.

Nová aplikace měla nabídnout hlavně zvýšení atraktivity marketingových prezentací ŠKODA AUTO se zaměřením na lokalizovaný obsah a měla přinést produktově přesnou prezentaci modelů v konfigurátoru vozů. Nově mělo jít také nabídnout marketingové aplikace i importérům ze vzdálených lokalit.

Microsoft Windows Azure se ukázal jako nejlepší

Společnost ŠKODA AUTO se rozhodla pro vyřešení výše zmíněných požadavků využít cloudové řešení. Výběr technologie byl proveden na základě studie proveditelnosti, ze které vyšel vítězně Microsoft Windows Azure.  Na něm měly být nově v provozu hned čtyři klíčové aplikace: 3D Car Configurator, CMS K2, Aplikace se zaměřením na děti a vzdělávání (vyvíjena ve spolupráci s organizací BESIP a Ministerstvem školství) a mobilní aplikace.

Webové aplikace jako důležitá součást marketingu i obchodu

Car Configurator je aplikace, která sestává ze dvou částí. Klientská část řešení je implementována na moderní technologii pro webové prezentace Silverlight. Serverová část je sestavena z několika modulů, které zajišťují aplikační funkce umožňující uživateli provádět online výběr modelů vozů, jejich konfigurací a tyto konfigurace ověřovat. K2 CMS představuje robustní řešení pro správu webové prezentace na úrovni globální, importérské, i na úrovni prodejců, a to ve všech zemích, kde společnost ŠKODA AUTO působí. Řešení je implementováno na platformě Microsoft SharePoint 2010 a využívá platformu Microsoft Windows Azure na několika úrovních. Podobně jako v případě aplikace Car Configurator využívá službu Image Proxy k poskytování obrázků a dalšího statického obsahu uživatelům přes síť CDN. Uvedená služba prostřednictvím sítě 24 lokálních „proxy“ serverů rozmístěných po celém světě umožňuje uživatelům výrazně rychlejší přístup k datům z jejich země.

O platformě Microsoft Windows Azure

Rostoucí trend služeb v oblasti cloud computingu otevírá příležitosti jak pro vývojáře aplikací, tak pro společnosti tyto aplikace využívající. Microsoft Windows Azure platforma je platforma tzv. “veřejného cloud computingu“, která nabízí možnost rychlého nasazení aplikace do vysoce škálovatelného prostředí s garantovanou dostupností, SLA 99.9%. Platforma Windows Azure vám umožní lépe plánovat finanční náklady na IT ve vaší společnosti.

Výhody Microsoft Windows Azure platformy:
· svůj nápad uvedete na trh rychleji a přitom platíte pouze to, co používáte,
· snížíte nároky na místo, elektřinu a další prostředky ve vašich prostorech a ušetříte kapacitu interních výpočetních prostředků i lidí,
· snadno můžete škálovat při plánované i neplánované záteži, špičky s potřebou masivního škálování,
· budete moci rychleji reagovat na obchodní potřeby a požadavky zákazníků,
· netrápí vás správa a omezené možnosti provozních prostředků, není třeba se zabývat správou hardwaru,
· můžete využívat úložiště s obrovskou kapacitou a provádět dávkové zpracování nebo náročné a rozsáhlé výpočty či rychle a levně vytvářet, testovat, ladit a distribuovat webové služby,
· prostředí pro vývojáře a správce je konzistentní pro aplikace běžící interně i v cloudu, při vývoji cloud aplikací využijete stávající znalosti a dovednosti.

Více o výhodách cloudové platformy Windows Azure najdete na http://www.azure.com nebo na českém MSDN blogu http://blogs.msdn.com/b/vyvojari/archive/tags/azure/.

 

Článek je součástí tématu Ušetřete s cloudovými a hostingovými službami.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz