Software602 uvádí řešení časově neomezené archivace elektronických dokumentů

Martin Noska | 26.06.2012 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Software602 představila řešení, které má zaručit, že pravost elektronických originálů dokumentů nebude možné nikdy zpochybnit a to i bez ohledu na budoucí technologický vývoj, zavádění nových typů přístrojů nebo katastrofické události jako je prolomení šifrovacích algoritmů u vydávaných certifikátů. Jedná se o Software602 AdES Server s integračním SDK (Software development kit) a SecuStamp LTV Service.

Dokumenty tak zůstanou trvale uloženy v archivu vlastníka (libovolné zabezpečené dokumentové nebo datové úložiště), bude však možné je z archivu kdykoliv vyjmout, aniž by tím utrpěla jejich důvěryhodnost. Řešení Software602 zajistí úvodní kontrolu korektnosti dokumentu (zejména ověření platnosti certifikátů elektronických podpisů a časových razítek od 150 akreditovaných certifikačních autorit v EU), připojení dodatečných informací, které v budoucnu umožní prokázat pravost i veškeré další potřebné úkony, jakožto i pravidelnou péči během doby archivace.

Nástroje Software602 pracují výhradně s technickými atributy dokumentu, a žádným způsobem nemohou nahlížet do obsahu. Není ani prováděn žádný úkon, při kterém by dokument opouštěl perimetr informačního systému klienta. Řešení je tedy vhodné i pro vysoce důvěrné dokumenty.

Software602 AdES Server s integračním SDK (Software Development Kit), který  umožnuje začlenit do informačních systémů funkce jako ověřování platnosti elektronických podpisů připojených k dokumentům. Poskytuje také nástroje pro zajištění jejich digitální kontinuity, tedy pravidelné připojování archivních časových razítek vždy před vypršením předchozího.

SecuStamp LTV Service zajišťuje komunikaci se 150 akreditovanými certifikačními autoritami v zemích EU i mimo ni. To je podstatné, mimo jiné, pro ověřování platnosti (kontrola aktuálních verzí CRL) podle aktuálních TSL listů (seznam důvěryhodných autorit) vydávaných EU. Tato ověřovací služba v rámci EU je budována a postupně rozšiřována už více než dva roky.

Normy, které specifikují požadavky na elektronické dokumenty určené k ověření jejich průkaznosti po neomezeně dlouhou dobu, jsou označovány zkratkami PAdES LTV (PDF dokumenty) a CAdES LTV (elektronické dokumenty v libovolném formátu). Ty byly vydány Evropským institutem pro standardy v telekomunikacích (ETSI) a vychází z nich ve svých rozhodnutích i Komise EU a novela zákona o elektronickém podpisu respektující doporučení o formátu elektronických dokumentů u přeshraničního styku.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ tři = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz