Windows 8 Release Preview je ke stažení pro veřejné testování

Martin Noska | 01.06.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnosti Microsoft v noci na dnešek oznámila dostupnost další ukázkové verze nového operačního systému Windows 8.

Nová verze označená jako Windows 8 Release Preview je k dispozici ve 14 jazycích z webu http://preview.windows.com. S touto verzí vstupuje systém Windows 8 údajně do finální fáze vývoje před jeho uvolněním do výroby a Release Preview tak nahrazuje dřívější Release Candidate verze. Termín uvedení finálního produktu však nebyl stále zveřejněn.

Mezi novinky verze Release Preview patří například nové integrované aplikace od Microsoftu a dalších partnerských firem z oblasti cestování, zpravodajství, sportu, hraní i hudby. Vylepšeny byly rovněž integrované aplikace pro elektronickou poštu a práci s fotografiemi a kontakty. Díky úzké spolupráci Microsoftu s lokálními partnery si navíc mohou uživatelé přes Windows Store vyzkoušet i řadu dalších aplikací z celého světa včetně prvních aplikací od českých vývojářů.

Microsoft dále hovoří o desítkách tisíc dílčích úprav. Zvýšil se například počet možností, jak si mohou uživatelé přizpůsobit startovací obrazovku. Vylepšena byla také podpora práce s více monitory nebo způsob, jakým mohou lidé přes Windows Store vyhledávat a stahovat aplikace. Přidány byly nové funkce pro ochranu dětí při práci s počítačem.

Vylepšení se dočkal webový browser Internet Explorer 10, který se nyní lépe ovládá na přístrojích s dotykovými obrazovkami a je vybaven ve výchozím stavu zapnutou funkcí Do Not Track, která má omezit možnost sledovat uživatele internetovými servery. dávající uživatelům více možností a lepší kontrolu jejich soukromí. Novinkou je také integrace přehrávače Adobe Flash Player optimalizovaného z pohledu výkonu.

Vedle uvolnění Windows 8 Release Preview včera Microsoft oznámil, že od soboty 2. června 2012 zahájí ve 131 zemích světa včetně České republiky novou promo akci nazvanou Windows Upgrade Offer. Zákazníci, kteří si do 31. ledna 2013 pořídí vybraná zařízení se systémem Windows 7, si v rámci této speciální nabídky budou moci pořídit upgrade na Windows 8 Pro v době jeho dostupnosti za 14,99 EUR.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz