Architektura Net-Zero Energy od HP slibuje redukci spotřeby datacenter

Martin Noska | 18.07.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost HP oznámila novinku ze svých výzkumných laboratoří – architekturu pro datová centra Net-Zero Energy, omezující energetické nároky při provozu datových center. HP Labs tvrdí, že tato architektura může v kombinaci s technikami holistické správy energie snížit spotřebu energie až o 30 %, zároveň získat nezávislost na standardním zdroji napájení a redukovat náklady údajně o více než 80 %.

Datová centra HP Net-Zero Energy vycházejí z  architektury, která kombinuje energetické a chladicí mechanizmy s plánováním využití IT zdrojů prostřednictvím čtyř základních komponent, respektive modulů:

- Modul pro předpověď: Využívá výkonný prediktivní analytický software pro předpovědi dostupnosti a nákladů na využití kritických zdrojů, včetně obnovitelných energetických zdrojů, a snaží se podle analýzy aktuálních dat odhadovat budoucí požadavky na výkon IT infrastruktury.

- Modul pro plánování: Nabízí optimalizační algoritmus, který vytváří kompromis mezi plánováním zátěže a prioritními provozními procesy, např. dosažení „net-zero“ energetického provozu, a umožňuje plánovat provoz v organizacích podle dostupnosti zdrojů – při splnění všech klíčových cílů.

- Vykonávací modul: Umožňuje plánovat rozložení zátěže a spotřebu energie v reálném čase podle aktuálních požadavků na výkon a provozních nároků datového centra.

- Ověřovací a reportovací modul: Identifikuje a opravuje nesoulad mezi plánováním a prováděním jednotlivých výpočetních úloh, čímž zajišťuje přesnější dodržení plánu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz