Firefox OS: Nový hráč mezi mobilními platformami

Martin Noska | 03.07.2012 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

Mozilla oficiálně potvrdila termín uvedení chystaného open source operačního systému Firefox OS, který má být založen na jazyku HTML5 a otevřených webových standardech. Bude údajně zaměřen hlavně na rozvíjející se trhy a jako první by se měl v příštím roce objevit v Brazílii. Původní pracovní název Boot to Gecko byl opuštěn a není překvapením, že do popředí vystupuje známá značka Firefoxu. Mozilla tak odvážně míří do války, v níž bojují největší hráči na trhu a již nejeden z ní odešel s nepořízenou.

Mozilla doufá, že se jí podaří vytvořit novou vlnu smartphonů, které budou založeny čistě na webových standardech a také základní funkce telefonu budou moci být vytvořeny jako HTML5 aplikace.

Cílem Mozilly je propagovat otevřenost a nové možnosti pro vývojáře i uživatele, které existujícím mobilním platformám chybí. Firefox OS slibuje bohaté uživatelské zážitky i na levných přístrojích, pro které bude primárně optimalizovaná a s tím souvisí odstranění zbytečného middlewaru, který dělá dnešní mobilní platformy těžkopádné. Výsledkem má být lehká, nenáročná a přitom vysoce funkční platforma.

Podle zástupců Mozilly vyjádřily podporu Firefox OS jak významní světoví operátoři, tak i výrobci smartphonů. Například firmy ZTE a TCL Communication plánují uvést první Firefox-telefony postavené na platformě Snapdragon od Qaulcommu. Právě ty by se měly objevit na trhu v Brazílii začátkem příštího roku.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz