Menší firmy nemají důvěru v zabezpečení a výkon svých sítí

Albert Ryba | 25.07.2012 | Aktuality, Analýzy, Bezpečnost | Žádné komentáře

Společnost GFI Software zveřejnila výsledky průzkumu, v rámci kterého si alarmující nadpoloviční většina (51 %) IT administrátorů v malých společnostech není jistá, zda všechny uživatelské počítače v jejich síti neobsahují škodlivý software, a 59 % se pak domnívá, že tyto počítače nepracují na plný výkon a že může dojít k jejich poruše. Výsledky průzkumu rovněž ukazují, že 51 % IT profesionálů tráví minimálně 10 hodin měsíčně manuální aktualizací antivirového softwaru či manuálním odstraňováním škodlivého softwaru z uživatelských počítačů.

Nezávislého anonymního průzkumu iniciovaného GFI Software a realizovaného analytickou společností Opinion Matters se zúčastnilo 200 IT manažerů z organizací mezi 5 až 50 zaměstnanci. Průzkum sledoval běžné procesy v oblasti antivirové ochrany v malých společnostech a vyhodnocoval úroveň důvěry respondentů v zabezpečení a výkonnost podnikové sítě a zároveň jejich názory na cloudová IT řešení.

Klíčová zjištění průzkumu poukazují na následující skutečnosti:
- 27 % IT administrátorů tvrdí, že v jejich podniku neběží antivirové řešení, které má na všech počítačích licenci s totožným datem jejího obnovení.

- Jedna třetina (33 %) nemá k dispozici centrálně spravované antivirové řešení.

- Téměř polovina (48 %) IT administrátorů uvedlo, že nemají možnosti zjistit, které PC či server se mohou porouchat. Tento údaj narůstá na 55 % v případě organizací do 25 zaměstnanců.

- 78 % respondentů tvrdí, že by měli zájem o webové služby umožňující řídit antivirovou ochranu na počítačích v podniku.

- 28 % respondentů hlásí, že ani jedna IT aplikace v jejich organizaci není dodávána přes cloud. Dalších 28 % odpovědělo, že na cloudu je méně než 25 % všech jejich aplikací.

- Největší obavy týkající se přechodu na cloud podle respondentů zahrnují: komplikovanost a nedostatek zkušeností se zaváděním takovéto služby (31 %), předání kontroly nad podnikovým řešením třetí straně (28 %), výdaje nutné na zavedení (24 %) a bezpečnost v cloudu (24 %).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz