Nevyhovuje vám Mozilla Thunderbird: Přehled možných alternativ

Martin Noska | 11.07.2012 | Software | Žádné komentáře

Outlook vám nevyhovuje a nejste spokojeni ani s Thunderbirdem? Nezoufejte, není vše ztraceno.

K dispozici je hned několik alternativ k Thunderbirdu, i když je jasné, že každá migrace je bolestivý proces a jen málokdy se obejde zcela bez potíží. Podívejte se alespoň na přehled těch nejzajímavějších možností, které můžete místo e-mailového klienta od Mozilly nasadit či přinejmenším alespoň ozkoušet.

eM Client

Tento e-mailový klient pro Windows je vyvíjen již šest let a za tu dobu vyzrál ve vysoce použitelné řešení. K dispozici je ve verzi Free a Pro, přičemž Free verze je omezena jen na použití pro dva e-mailové účty, verze Pro zamýšlená primárně pro firemní nasazení pak nabízí práci s neomezeným počtem účtů, ovšem za nepříliš nízkou cenu 49,95 dolarů.

eM Client je poměrně solidně synchronizovaný se službami Googlu, jako Gmail, Google Calendar či Contact. Nicméně dobře spolupracuje i s řešením IceWarp a Apple Server, naopak Microsoft Exchange je stále podporován jen částečně, což je pro řešení určené pro platformu Windows poměrně překvapivé.

EssentialPIM Free

Pro někoho může být zajímavou variantou i poměrně komplexní EssentialPIM Free, který je kompletním správcem informací takříkajíc ze staré školy.

Nabízí kalendář, seznam kontaktů, správce úloh, organizér hesel či třeba správce poznámek. Podobně jako v případě eM Clientu je k dispozici Free verze, které ovšem chybí celá řada funkcí z verze Pro, jež v tomto případě stojí 39,95 dolarů. Srovnání těchto dvou verzí a jejich možností najdete na webu výrobce.

Opera Mail

Společnost Opera Software integruje svůj e-mailový klient přímo do svého prohlížeče a i když možná i proto bývá často přehlížen, disponuje poměrně velkou kolekcí funkcí pro organizaci e-mailů. Lze například snadno nalézt všechny e-maily s přílohou a zobrazit je ve speciálním okně po straně a případně je ještě rozdělit podle toho, jakou přílohu obsahují.

Opera Mail nabízí synchronizaci s Outlookem a s Microsoft Exchange a nabízí také velmi snadné nastavení a synchronizaci s webovými službami jako jsou Gmail či Hotmail. Podporuje také zkratky, velmi rychle dokáže nahrávat staré e-maily a výhodou je i multiplatformnost (Windows, Linux i Mac OS) a bezplatná dostupnost.

Sea Monkey

Tento klient sahá svojí historií až ke společnosti Netscape, od roku 1998 na něm pracovala Mozilla a nyní je jeho vývoj primárně v rukách internetové komunity. Ačkoliv není tak komplexní a snadno nastavitelná jako třeba Opera Mail či eM Client, řadu uživatelů oslovil jeho jednoduchý a přehledný design a snadné ovládání. I když někomu vzhled může připadat až příliš strohý a zastaralý, výhodou je bezplatná dostupnost bez omezení a podpora platforem Windows, Mac a Linux. Synchronizace s Microsoft Exchange či webovými službami je samozřejmostí, trochu problematičtější může být třeba import starších e-mailů, který nepatří mezi nejrychlejší.

EudoraOSE

Poměrně málo známý e-mailový klient EudoraOSE (Open Source Edition) je bezplatným derivátem aplikace Eudora od Qualcommu. Podporuje synchronizace více účtů, má řadu velmi pokročilých funkcí jako přesměrování správ, obnovu přerušené práce, pokročilá práce s přílohami či výběr skupin a rychlé hledání ve stylu „piš a najdi“. K dispozici je ve verzi pro Windows, Mac a Linux.

Zimbra

Další open source e-mailový klient pro Windows, Mac i Linux je Zimbra. Ten navíc disponuje poměrně neobvyklou funkcí integrace komunikace ze sociálních služeb, jako je Twitter, Facebook a Digg. Automaticky je vybaven takovými funkcemi, jako synchronizace, přeposílání pošty či automatické odpovědi. Podporováno je také více účtů.

O vysoké úrovni výbavy svědčí i velmi pokročilé metody vyhledávání (například podle názvu přílohy) či propojení s webovými mash-upy Yahoo, které zobrazují adresy na mapách Yahoo, umožňují nahlížet na stránky jakožto na náhledy před jejich otevřením a podobně.

Windows Live Mail

I když v souvislosti s e-mailovými klienty Microsoftu se většině uživatelů vybaví Outlook, k dispozici je i bezplatný klient Windows Live Mail, který stojí v tomto přehledu alespoň za krátkou zmínku. Ten je jakousi odlehčenou verzí Outlooku a ve svojí poslední verzi dostal rozhraní Ribbon (což ocení příznivci této metody ovládání aplikací), pohled pro sledování konverzace mezi více účastníky nebo třeba podporu kalendářů. Vhodný může být zejména pro méně výkonné či ultrapřenosné počítače, kde je kladen důraz na rychlost a jednoduchost.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz