StopBadware a Eset budou společně vzdělávat internetové uživatele

Martin Noska | 16.07.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Antivirová společnost Eset informovala, že uzavřela partnerství s neziskovou organizací StopBadware, která se zabývá prevencí a léčením webových stránek napadených škodlivým kódem. Výsledkem má být vzájemná výměna zkušeností i šíření osvěty, které má vést ke zvýšení povědomí o hrozbách mezi uživateli.

Eset jako zastánce vzdělávání a výzkumu podpoří programy StopBadware svými znalostmi a zkušenostmi v oblasti antivirového průmyslu. Tato spolupráce umožní Esetu získat rozsáhlejší pohled do problematiky, zajistit lepší podporu majitelům webových stránek, kteří se stali obětí malwaru, podílet se na vzdělávání uživatelů a sdílet data s průmyslovými subjekty.

„Partnerství se StopBadware nám dává výbornou příležitost ke spolupráci s klíčovými hráči v bezpečnostním ekosystému, například prostřednictvím diskusí na partnerském fóru StopBadware nebo výměny dat s nejrůznějšími bezpečnostními organizacemi. Partnerství v konečném důsledku pomůže i uživatelům, kteří se setkají s infikovanými webovými stránkami. Poskytne jim detailnější informace o způsobech infiltrace a nápravném procesu nabízeném stránkou StopBadware,“ vysvětluje Peter Stančík, bezpečnostní odborník společnosti Eset.

Organizace StopBadWare vznikla jako projekt Berkmanova centra pro internet a společnost na Harvardské univerzitě. Je jedinou neziskovou organizací věnující se ochraně veřejnosti před škodlivým softwarem. Organizace si klade za cíl vybudovat bezpečnější web pomocí vzdělávání a ochrany před škodlivým softwarem. StopBadware podporuje skupina předních bezpečnostních firem včetně společnosti Eset.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz