Windows Phone 8: Přehled nových funkcí a možností

Ľuboslav Lacko | 13.07.2012 | Mobilita | Žádné komentáře

V San Franciscu byla tento týden oficiálně představena nová mobilní platforma Microsoftu – Windows Phone 8.

Už déle se vědělo, že současné přístroje s Windows Phone 7 nebude možné upgradovat na novou verzi, ale bude k dispozici upgrade 7.8, který bude mít podobné uživatelské rozhraní. Důvod je jednoduchý – Windows Phone 8 bude založen na stejných „core“ technologiích jako Windows 8. Někdy je zkrátka v zájmu pokroku nezbytné dělat ústupky kompatibilitě.

V našem článku se zaměříme na hlavní zlepšení nové platformy Microsoftu. Začněme změnami v oblasti hardwaru. Zde je to zejména podpora vícejádrových procesorů, dále podpora dvou nových rozlišení displeje WXGA 1280 × 768 a takzvaného HD 720p, tedy 1280 × 720 pixelů. A konečně také podpora paměťových karet microSD.

Cesta mobilním platbám otevřená
Další novinkou Windows Phone 8 je nativní podpora technologie NFC (Near Field Communication), kdy na provedení transakce nebo načtení dat stačí přiložit telefon do těsné blízkosti snímače nebo komponenty. Uživatel samozřejmě musí transakci, případně stahování obsahu z NFC, ještě potvrdit.

Nová funkce digitální peněženky umožní nahradit debetní a kreditní karty, klubové a věrnostní karty, palubní vstupenky … Na rozdíl od konkurence, která preferuje bezpečnostní element v telefonu, WP8 bude obsahovat bezpečnostní element na SIM kartě, co víc vyhovuje mobilním operátorem.

Windows Phone 8 rozšiřují funkcionalitu
V operačním systému se objevilo mnoho nových a vylepšených funkcí: Na obrazovce Start přibyla nová – čtvrtinová velikost dlaždic, a to pro aplikace, které nic aktivně neoznamují, případně jen zobrazují počet e-mailů či SMS zpráv. Umožní vám to připnout na viditelnou plochu obrazovky více dlaždic na získání lepšího přehledu. Uživatelé jistě ocení Internet Explorer 10 včetně SmartScreen antiphishingového filtru. Kdybychom chtěli porovnávat možnosti internetového prohlížeče ve Windows Phone 8 s Windows Phone 7.5 (Mango), uvedeme jen dvě fakta: 2 × více implementované funkcionality HTML 5 a javascriptový kód se provádí 4 × rychleji.

Microsoft pak tvrdí, že mobilní Internet Explorer 10 je mnohem rychlejší, než webové prohlížeče na konkurenčních přístrojích, jako jsou Samsung Galaxy S III, HTC One S či iPhone 4S. Viz graf níže.

Test z dílny Microsoftu porovnávající rychlost prohlížeče na platformě Windows Phone 8 s konkurenčními produkty.

Test z dílny Microsoftu porovnávající rychlost prohlížeče na platformě Windows Phone 8 s konkurenčními produkty.

Významnou změnou bude i implementace technologie Nokia Maps přímo do operačního systému. Výhodou této technologie je kromě vysoké kvality map i možnost práce v režimu off-line. Ocení to hlavně uživatelé v místech se špatným signálem a v zemích s vysokými poplatky za přenos dat v roamingu.

Tvůrci her budou moci nově svoje produkty vyvíjet v nativním kódu na bázi Direct X a tutéž hru bude možné vytvářet pro obě klientské platformy, tedy Windows 8 a Windows Phone 8. Podle dosavadních zkušeností jsou na adaptaci již hotové složité aplikace pro rozhraní Metro ve Windows 8 na mobilní platformu Windows Phone 8 zapotřebí přibližně dva dny.

Zdroj: ITNews.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz