Baterie do notebooků za 10 let zlevnily o polovinu

Albert Ryba | 21.08.2012 | Aktuality, Analýzy, Hardware | 1 komentář

Cena náhradních baterií do notebooků se za uplynulých 10 let snížila téměř o polovinu, konkrétně o 46 %. Aktuálně se prodávají v průměru za 1560 Kč a jsou tak cenově mnohem dostupnější.  Za poklesem cen baterií stojí navýšení poptávky po tomto zboží a konkurenční prostředí. Vyplývá to ze statistik internetového obchodu BatteryShop.cz.

Průměrná cena baterií do notebooků činila před 10 lety 2900 Kč. Podle statistik zmíněného e-shopu došlo za poslední dekádu ke zlevnění v průměru o 1340 Kč. Na trhu s bateriemi došlo k odklonu od baterií typu Ni-Mh a Ni-Cd, důvodem je jejich vyšší ekologická zátěž a nízký počet nabíjecích cyklů.

V posledních letech se tak rozšířily Li-Ion články s vyšší kapacitou a nulovým paměťovým efektem. Do budoucna lze očekávat rozvoj moderních Li-Pol baterií, které jsou zatím využívány převážně v hi-tech přístrojích nejvyšších řad.

„Ke zlevňování baterií do notebooků přispělo především konkurenční prostředí na trhu. Cenu tlačili dolů zejména výrobci z Číny, kteří se chtěli prosadit na evropských trzích,“ uvedl Radim Tlapák z internetového obchodu BatteryShop.cz, „Zájem o nákup nových baterií se za 10 let v Česku zvýšil zhruba čtyřnásobně. Stojí za tím zvýšení prodeje notebooků,“ doplňuje.

Za uplynulých 10 let byly dlouhodobě nejprodávanější baterie do notebooků značky Acer. V roce 2011 však první místo v žebříčku prodejnosti baterií do notebooků zaujala značka Hewlett-Packard. Na dalších příčkách jsou pak akumulátory pro notebooky Asus a IBM / Lenovo.

1 komentář u článku “Baterie do notebooků za 10 let zlevnily o polovinu”

  1. Koya napsal:

    Your style is so unique in comparison to other folks I’ve read stuff through. Thank you for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will just book mark this blog.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz