Citrix VDI-in-a-Box 5.1 otevírá dveře personalizaci virtuálních desktopů

Albert Ryba | 24.08.2012 | Aktuality, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

Společnost Citrix oznámila dostupnost nové verze VDI-in-a-Box 5.1, která má firmám nabídnout jednoduché a zároveň nákladově dostupné řešení VDI s možností personalizace uživatelského prostředí.

Aktuální verze VDI-in-a-Box přináší vylepšení zejména v následujících oblastech:

  • Personalizované virtuální desktopy: Zákazníci již nemusejí vybírat mezi konsolidací správy desktopů a jejich flexibilitou pro koncové uživatele, kteří potřebují instalovat vlastní aplikace, používat svá data a personalizovaná nastavení. VDI-in-a-Box 5.1 eliminuje potřebu vytvářet oddělené statické desktopy, které by udržovaly vlastní nastavení koncových uživatelů, neboť kombinuje provoz vycházející z jediné instance s možností využívat individuální nastavení.
  • Správa prostřednictvím jediné instance: Namísto pracného udržování mnoha desktopů může IT spravovat pouze jednu hlavní instanci, která poslouží pro provoz všech virtuálních desktopů, k nimž se navíc individuálně načítají personalizované aplikace a data. Takové řešení podle zástupců Citrixu výrazně snižuje náklady na údržbu a uchování dat, a to až o 90 %.
  • Nákladově efektivní Windows-as-a-Service s VDI: VDI-in-a-Box umožňuje realizaci vize společnosti Citrix, kterou je poskytování Windows-as-a-Service, a přidává nákladově efektivní VDI řešení založené na VDI-in-a-Box do úspěšného portfolia Citrix Service Provider (CSP) skládajícího se ze sdílených hostovaných desktopů na bázi Citrix XenApp a korporátní úrovně virtualizace desktopů realizovaných prostřednictvím XenDesktop. Nová referenční architektura má umožnit poskytovatelům služeb doručovat Desktops-as-a-Service na bázi VDI za zlomek nákladů spojených s ostatními alternativami, přičemž zůstává v souladu s licenční politikou společnosti Microsoft.
  • Vyšší výkon, podpora Google Earth: VDI-in-a-Box 5.1 přináší několik vylepšení v oblasti výkonu: změny realizované v rámci podpory Active Directory posilují robustnost, možnost duplikovaného ukládání dat v rámci rychlých úložišť (jako jsou SSD) pak dále posiluje bezpečnost nakládání a rychlost práce s nimi. Virtuální IP na úrovni gridu poskytuje další vrstvu pro zabudované vyrovnávání zátěže. Optimalizace pro Google Earth umožňuje uživatelům bezešvý provoz této populární aplikace.
  • Jednoduchost: VDI-in-a-Box 5.1 pokračuje ve snaze o zjednodušení a automatizaci prostřednictvím celé novinek, které umožňují rychlé a intuitivní nasazení, realizaci upgradů a správy. Nový, plně automatizovaný agent provádí upgrady napříč všemi obrazy v rámci VDI-in-a-Box, čímž spoří čas administrátora. Další nové vlastnosti zahrnují podporu více virtuálních CPU, rozdělení uživatelských a výpočetních domén pro zvýšení shody s předpisy a dosažení vyšší flexibility.
  • Podpora pro Windows Server 2008 R2 a Windows 8 (Beta): VDI-in-a-Box 5.1 dokáže spravovat virtuální desktop na bázi Windows 2008 R2, Windows XP, Windows 7 a Windows 8 (Beta). Díky tomu si mohou zákazníci vybrat takové prostředí, které jim vyhovuje z hlediska kompatibility a nákladů. Podporovány jsou všechny novinky obsažené ve Windows 8, a to včetně uživatelského rozhraní nazývaného Metro. Tato vylepšení se momentálně nacházejí ve fázi Beta, neboť stále ještě čekají na všeobecnou dostupnost Windows 8.
  • Proaktivní monitoring a systém varování: Nasazení VDI-in-a-Box může být snadno monitorováno prostřednictvím sledování ukazatelů výkonu a stavu serverů, což koncovým umožní zůstat produktivní i v nestandardních situacích. Varování mohou být nastavena tak, aby poskytovala IT oddělení včasné upozornění o tom, že se blíží potenciální problém. To umožňuje realizaci proaktivních zásahů do řešení problemů, aniž by docházelo k negativnímu vlivu na práci uživatelů. Díky VDI-in-a-Box v kombinaci s Citrix GoToAssist, což je cloudový nástroj pro monitoring a vzdálenou podporu, může IT monitorovat všechna nasazení VDI a vzdáleně přes internet obsluhovat veškeré servery, na nichž běží VDI-in-a-Box, z libovolného PC, Macu nebo iPadu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz