Dropbox chystá dvoufaktorovou autentizaci

Albert Ryba | 06.08.2012 | Aktuality, Bezpečnost, Internet a služby | Žádné komentáře

Cloudová služba Dropbox, využívaná po celém světě firmami pro sdílení souborů, plánuje pro zvýšení bezpečnosti zavedení možnosti dvoufaktorové autentizace. Tedy že uživatel bude ověřen prostřednictvím dalšího bezpečnostního prvku, než je jen běžné heslo.

Dvoufaktorová autentizace by se měla objevit v následujících týdnech a má jít o reakci na nedávný únik dat způsobený právě prolomením hesel uživatelů. Řada firem totiž Dropbox využívá poměrně bezstarostným způsobem a sdílí na něm i velmi citlivé obchodní dokumenty. Tradiční hesla jsou pak obvykle nejslabším článkem služeb podobného typu, kdy nedbalost koncového uživatele může ohrozit celou firmu. Nově tedy Dropbox nabídne možnost kromě hesla využít pro ověření uživatele i dočasný kód, který mu bude zaslán na jeho mobilní telefon.

I když se komentátoři shodují na tom, že nejde o perfektní řešení, mají firmy alespoň šanci zlepšit zabezpečení přístupu k souborům v Dropboxu. Nicméně většina uživatelů má poměrně velký odpor ke složitým přihlašovacím procesům do on-line služeb a podobné způsoby ověřování považují za těžkopádné. V důsledku to pak může znamenat i méně aktivní využívání takovéto služby a zpomalení její adopce.

Dropbox plánuje také nasadit mechanizmy pro automatickou identifikaci podezřelého chování a firma si pro zvýšení bezpečnosti vyhrazuje i možnost požadovat po uživatelích změnit heslo, pokud se jedná o nějaké velmi často používané nebo pokud nebylo dlouhou dobu změněno.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz