Glacier od Amazonu nabízí 1 GB cloudového prostoru za cent

Roman Kadlec | 23.08.2012 | Aktuality, Cloud | Žádné komentáře

Cloudové služby jsou dnes velmi populární a podle řady odborníků představuje cloud budoucnost celého IT. Jednou z výhod je i cenová dostupnost, a jak dokazuje nejnovější služba od Amazonu, ceny budou pravděpodobně nadále klesat.

Jeden gigabajt v cloudu obvykle stojí 0,10 – 0,15 dolarů měsíčně. Za tyto sazby běžně nabízejí datová úložiště od společností Google i Amazon. Druhý jmenovaný hráč ovšem změnil pravidla hry tím, že tento týden uvedl službu Glacier, u níž nastavil cenu volného prostoru na 0,01 dolaru měsíčně za 1 GB.

Určitě se ptáte, kde je háček. Důvodem tak nízké ceny je vysoká optimalizace při uložení dat. Glacier je totiž určený pro uchovávání takových dat, ke kterým se nepřistupuje příliš často a je u nich akceptovatelné, pokud k nim zákazník v případě potřeby získá přístup třeba až po několika hodinách od poslání požadavku. To se může hodit v případě různých dlouhodobých archivů či již nepoužívaných dat, která ovšem není možné zcela smazat a je potřeba mít je bezpečně uložena.

Ačkoliv Amazon Glacier představuje levnou alternativu ke službě Amazon S3, společnost plánuje vytvořit jeden ucelený ekosystém a v průběhu následujících měsíců nabídnout zákazníkům jednoduchý a plynulý převod dat z jedné služby do druhé.

Zdroj: IT News.sk

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz