HP se pokusí znovu zaútočit na trh s tablety

Albert Ryba | 20.08.2012 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

I přes sérii neúspěchů se firma Hewlett-Packard nevzdává a pokusí se znovu proniknout do segmentu tabletů. Vytvořila totiž novou divizi Mobility, která se má zaměřovat speciálně na tablety pro koncové uživatele a na příbuzná zařízení.

Ta bude fungovat nezávisle na odděleních zaměřených na výrobu tabletů s Windows 8 a notebooků a chce se údajně zaměřit na přístroje s odlišnou uživatelskou hodnotou. Není bez zajímavosti, že divizi HP Mobility povede Alberto Torres, který byl dříve zodpovědný za operace spojené s OS MeeGo ve společnosti Nokia. Nedávno také HP vydělilo aktivity spojené s operačním systémem WebOS do samostatné společnosti a nyní tento postupně odumírající projekt bude vystupovat pod novým názvem Gram. Nicméně analytici jsou k jeho budoucnosti víceméně skeptičtí.

Na jaké tablety konkrétně se nová divize HP Mobility zaměří není zatím zcela jasné. Firma dosud neprojevila přílišný zájem o to, že by chtěla vyrábět modely s operačním systémem Windows RT a známé jsou zatím jen plány s podnikovými modely tabletů s Windows 8 Pro. Komentátoři spekulují, že HP by se konečně mohlo poučit a místo snahy prorážet vlastní cestu by nyní mohlo vsadit na jistotu a začít vyrábět tablety s Androidem, kde mu ale mezitím vyrostla silná konkurence ze strany Samsungu, Amazonu a dokonce i od samotného Googlu. Někteří analytici tyto kroky HP ale chápou spíše za bezcílné bloudění než za jasnou koncepci.

Lze tedy jen doufat, že se HP neúspěchem s tabletem TouchPad poučilo a vydá se nyní jinou cestou a dokáže nabídnout přístroje, které se na trhu dokáží pozitivně odlišit. Nicméně je vysoce pravděpodobné, že dříve než v příštím roce se jich nedočkáme.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz