IBM Security Network Protection XGS 5000 zvyšuje ochranu proti webovým hrozbám

Martin Noska | 27.08.2012 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

V době, kdy má prakticky každý zaměstnanec přístup k internetu, se firmy potýkají s obrovským nárůstem infekcí škodlivým kódem i s tzv. pokročilými perzistentními hrozbami (Advanced Persistent Threats), které mohou vážně ohrozit firemní data. Nově představené bezpečnostní řešení IBM Security Network Protection XGS 5000, které je součástí platformy pro pokročilou ochranu (IBM Advanced Threat Protection Platform), má pomoci podnikům aktivně se bránit proti nejnovějším hrozbám, včetně těch, které představují sociální sítě a stránky se škodlivým obsahem.

Nová generace bezpečnostních řešení od IBM klade důraz na přehled o zabezpečení firmy a jednoduché, přehledné a efektivní rozhraní. Nástroj pro prevenci před škodlivým kódem a útoky umožňuje klientům efektivně reagovat na sofistikované útoky proti jejich počítačové infrastruktuře. Kontroluje, které aplikace se v síti v dané chvíli používají a jaké stránky uživatelé navštěvují.

IBM Security Network Protection XGS 5000 vychází z funkcí systému IBM Security Network Intrusion Prevention, které poskytují prevenci proti běžným i novým, dosud neznámým hrozbám. Díky pokročilému analytickému jádru chrání XGS 5000 proti celým třídám útoků čímž zajišťuje významnou míru nezávislosti na bezpečnostních updatech. Toto řešení tak podle zástupců IBM představuje mnohem účinnější prvek ochrany před stále se měnícími hrozbami než běžné prostředky založené pouze na srovnávání se známými vzory. Vyšší úroveň ochrany a přesnosti zásahu je doplněna novými funkcemi, které významně rozšiřují možnosti monitoringu a kontroly aktivit uživatelů na úrovni infrastruktury, aplikací a dat.

IBM Network Security Protection disponuje informacemi o zranitelnostech a škodlivém kódu z databáze IBM X-Force R&D, a to včetně největší světové databáze s více než 15 miliardami odkazů. Každý den dokáže monitorovat miliony webových serverů a aplikací a nabízí tak skvělou ochranu proti neustále se vyvíjejícím a proměňujícím se internetovým hrozbám. Nabízí takové funkce, jako je okamžitý přehled o používaných aplikacích a webových stránkách, detailní nastavení bezpečnostní politiky a řízení přístupu k aplikacím  či identifikaci zneužití aplikací, webovou stránkou nebo uživatelem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz