Jak si během léta zvýšit pracovní kvalifikaci

redakce | 08.08.2012 | Ostatní | 4 komentáře

Jestliže cítíte, že váš profesní rozvoj v zaměstnání pokulhává a potřebujete vylepšit své znalosti a dovednosti, je léto ideální dobou pro sebevzdělávání a následné posílení svojí pozice ve firmě.

Nejenže zvýšíte svoji kvalifikaci a posílíte pracovní pozici, ale během prázdninových kurzů můžete poznat nové přátele a získat mnoho cenných kontaktů. Především však máte v létě čas dohonit to, co jste v průběhu roku kvůli nedostatku času zameškávali.

Několik odborníků z praxe nám právě na toto téma sdělilo svoje tipy.

Vzdělávejte se on-line

Neuvěřitelné možnosti v oblasti sebevzdělávání vám dává internet. Množství vzdělávacích kurzů totiž můžete absolvovat online prostřednictvím takzvaného e-learningu. Jde o finančně nenáročnou samostudijní formu výuky přes internet nebo za účasti lektora ve virtuální třídě. Tímto způsobem můžete studovat mnoho oblastí: například cizí jazyky, kancelářskou administrativu, počítačové programy Word, Excel nebo PowerPoint, základy podnikání, telemarketing nebo zkrátka cokoli, co posílí vaše kariérové možnosti. „Přednosti e-learningu jsou zřejmé: převažují výhody finanční a časové. Protože není nutné docházet do školy, ušetříte za dopravu a ubytování. Levné jsou i samotné kurzy. Studovat můžete klidně doma a sami si určit vhodný čas pro vzdělávání,“ říká Jan Dvořák z Počítačové školy Gopas.

Ani vysoce odborné kurzy nemusí být navíc vždy drahé. Řadu e-learningových kurzů z oblasti IT či vedení projektů například nabízí dlouhodobě zdarma na svém portálu CoolPeople společnost Prague IT Education.

Využijte letní jazykové kurzy

Další zajímavou možností jsou letní jazykové kurzy, které jsou výhodné především pro svoji intenzitu. V podstatě proberete látku ve stejném rozsahu jako na běžném kurzu, avšak mnohem rychleji. Navíc budete mít skutečně intenzivní a pravidelný kontakt s vyučovaným jazykem, což je mnohem efektivnější než nahodilé učení doma, kde nemusíte mít tak silnou disciplínu. „V létě si obyčejně můžete vybrat z velkého množství termínů, časů a úrovní pokročilosti. Jednotlivé kurzy se dají vzájemně kombinovat a tak můžete strávit studiem jazyků třeba celé léto. Někteří organizátoři jazykových kurzů navíc v tomto období nabízí zajímavé zvýhodněné ceny,“ podotýká Šárka Fričová, specialistka na lidské zdroje a ředitelka poradenské společnosti BeeConsulting.

Vyzkoušejte kurzy manažerských dovedností

V poslední době se rovněž objevují letní manažerské akademie či kurzy manažerských dovedností. Jsou určené pro nižší a střední vedoucí pracovníky, ale také uchazečům o manažerskou pozici. Budou se hodit rovněž zaměstnancům, kteří z role spolupracovníka přecházejí do role nadřízeného. Letní kurzy jsou velice často koncipovány neformálním způsobem a slučují v sobě výuku i pobyt na nějakém atraktivním místě v přírodě. Manažerské vzdělávací programy bývají zaměřené například na marketing, finanční řízení, účetnictví, daně nebo komunikační dovednosti.

Inspirujte se u úspěšných byznysmenů

Nejvíce se naučíte od úspěšných lidí, kteří v obchodním světě jednoznačně prokázali své schopnosti. Zkuste si přečíst třeba jejich knihy. Jsou plné osobně prověřených podnikatelských postupů, které v odborné literatuře z akademického prostředí tak často nenajdete. Jestliže chcete interaktivnější formu vzdělávání, zajděte se podívat na vzdělávací semináře zahraničních byznysmenů. Řada takových událostí se poměrně často koná i v Praze a není problém si tak najít konferenci či vzdělávací seminář právě z vašeho oboru.

4 komentáře u článku “Jak si během léta zvýšit pracovní kvalifikaci”

 1. Ostravak napsal:

  To se tedy „odborníci z praxe“ se svými radami nepředali, takové věci ví každé malé dítě. Jediná přínosná informace je ten odkaz na kurzy zadarmo u CoolPeople :-)

  • Odborník napsal:

   Tak tak, úplné bláboly, to nejspíš psala nějaká „děsně chytrá PíáR agentůra“, která klientům hbitě naúčtuje nemalé peníze za to, že je zviditelné v médiích, ale místo toho z nich udělá akorát blbce. Že, pane Dvořáku a paní Fričová? To je úplně ostuda být citovaný v takovém textu a ještě si za to platit.

 2. článek napsal:

  Spíš se divím, co takový megazoufalý článek dělá zrovna na tomhle webu, který se obvykle snaží přinést něco inovativního, originálního a s přidanou hodnotou. To sem prostě vůbec nezapadá, styďte se!

 3. Martin Noska napsal:

  Ano, máte pravdu, je to výtvor PR agentury. Omlouváme se, to víte, jsou dovolené, tak jsme byli za dodaný materiál rádi. Ale uznávám, že kvalita textu není vysoká :-(

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz