Algotech v ČR postavil Centrum sdílených služeb pro celý region

Markéta Pastuchová | 12.09.2012 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Příští týden se otevřou brány Centra sdílených služeb v Libčicích nad Vltavou, které vystavěla během letošního roku společnost Algotech za podpory financí z EU. Z pohledu dostupných aplikací má jít o nejkomplexnější centrum tohoto typu v regionu střední a východní Evropy.

Charakteristikou Centra sdílených služeb je to, že nejde jen o další datové centrum, ale hostingové služby jsou jen podmnožinou toho, co zde bude nabízeno. Algotech ani nechce konkurovat velkým hráčům v oblasti datacenter (GTS, ČRa) a místo toho se primárně zaměřuje na širokou nabídku podnikových aplikací. Kromě hostingu se Algotech soustředí zejména na rozšiřování cloudových služeb nabízených pod obchodní značkou Algocloud. Ten je souhrnem technologií a služeb, který umožňuje využívat moderní ICT nástroje bez velkých vstupních investic.

Kromě velkých firem mají být řešení nabízená v Centru sdílených služeb dostupná i pro společnosti, které si nemohou dovolit tolik investovat do vlastních aplikací či infrastruktury. Typickým zákazníkem by měly být středně velké podniky ze všech vertikál trhu a potenciálně i státní sektor. Počítá se nejen s českými, ale i se zahraničními zákazníky. Podle zástupců Algotechu přináší cloudové služby 30% výhodu z hlediska celkových nákladů na vlastnictví (TCO) v rámci čtyřletého životního cyklu a díky modelu platby za využití i eliminaci zmíněných vstupních investic. Současně pak tento model také pro provozovatele znamená stabilní příjmy, které mu umožní investovat do dalších projektů.

Nabízené služby v centru kladou důraz na flexibilitu a bezpečnost. Veškeré technologické i IT systémy  splňující technologické podmínky TIER III jsou již na svém místě a vše bylo podrobeno závěrečným zátěžovým a výpadkovým testům. Hlavním dodavatelem IT infrastruktury byla společnost HP. Do budoucna by se nové Centrum sdílených služeb mělo stát pro Algotech hlavním sloupem jeho byznysu. Služby, které z centra budou nabízeny, spadají do oblastí sjednocené komunikace (UC), CRM (kde má být k dispozici více různých řešení), správy dokumentů, Business Intelligence, ERP, privátního cloudu a také infrastruktury jako služby. Do budoucna je plánováno ještě další rozšiřování nabízených služeb.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz