Embarcadero s nástroji řady XE3 rozšiřuje multiplatformní vývoj

Martin Noska | 04.09.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost Embarcadero Technologies oznámila sadu nových vydání produktů umožňujících vývojářům rychle vytvářet, migrovat a udržovat nativní aplikace pro operační systémy Windows 8 od Microsoftu a Mac OS X Mountain Lion od Applu z jediného zdrojového kódu. Nové vývojářské nástroje Embarcadero Delphi XE3, C++ Builder XE3 a RAD Studio XE3 mají pomoci podnikům udržet trvalý provoz klientských aplikací ve stále více heterogenním IT prostředí. Jedná se tak o reakci na nastupující trend multiplaformity a také na změny v nových operačních systémech.

Firmy v řadě případů potřebují používat aplikace pro Windows i Mac a nezůstávají již u jediné platformy, jako tomu bylo dříve. Nové nástroje společnosti Embarcadero dávají dodavatelům software řadu příležitostí, jak poskytovat své služby novým uživatelům na rostoucím trhu a jak zároveň zvýšit svou schopnost konkurovat v oblasti softwaru pro Windows. Oba nástroje Delphi XE3 a C++ Builder XE3 (obsažené v sadě RAD Studio XE3) poskytnou vývojářům schopnost vytvářet nativní aplikace pro PC a tablety Slate/Surface Pro s uživatelským rozhraním Windows 8 známým jako Metro, stejně tak jako nativní aplikace pro Mac OS X Mountain Lion pro počítače řady Apple Mac s podporou displejů Retina.

Nová sada nástrojů Metropolis UI má umožnit vývojářům snadněji vytvářet nové aplikace nebo přenášet stávající aplikace do prostředí s uživatelským rozhraním ve stylu Windows 8, které zahrnuje i podporu ovládání dotykem, živé dlaždice (označované jako Live Tiles) a zabudované senzory v tabletech. Nástroje umožní také přenesení klasických aplikací pro Windows i aplikací s novým stylem uživatelského rozhraní Windows 8 pod řadu verzí Windows od XP až po Windows 8 a na tablety Surface Pro a Slate s procesorem x86.

Mezi další aktuální novinky společnosti Embarcadero patří nástroj HTML5 Builder, který umožňuje návrh a vývoj jak samostatně provozovaných mobilních aplikací, tak webových aplikací v celé jejich šíři pro více operačních systémů. Tyto aplikace je možno nasazovat do provozu na webových serverech nebo v online obchodech s aplikacemi.

Na rozdíl od samostatných aplikačních rámců nebo základních editorů jazyka HTML je nástroj HTML5 Builder úplným integrovaným vývojovým prostředím (IDE) pro tvorbu webových a mobilních aplikací. Nejrychlejší cestou do světa tvorby mobilních aplikací je použití standardních webových technologií, tedy HTML5, CSS3 a JavaScript, protože tyto technologie jsou podporovány všemi operačními systémy a dodavateli platforem. Jsou vhodné pro rychlou tvorbu prakticky všech aplikací a jejich nasazování do provozu, možná s výjimkou těch nejsložitějších a nejnáročnějších. Pro náročnou práci s dynamickými daty v podnicích obsahuje HTML5 Builder integrovanou podporu serverových metod v jazyce PHP a podporu všech populárních databázových serverů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ pět = jedenáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz