IBM uvádí zatím nejvýkonnější mainframe zEnterprise EC12

Albert Ryba | 03.09.2012 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost IBM představila nový mainframe zEnterprise EC12, dosud vůbec nejvýkonnější a technicky nejpokročilejší model systému IBM.

Server zEC12 má oproti svému předchůdci o 25% vyšší výkon každého jádra, přes 100 konfigurovatelných jader, pracuje na frekvenci 5,5 GHz a má celkově o 50% větší kapacitu (vše ve srovnání s předchozí generací systému, IBM zEnterprise 196).

Nový mainframe zEC12 dále poskytuje vysoké zabezpečení a rozsáhlou podporu analytiky, které mohou klientům pomoci zpracovávat velké objemy nestrukturovaných dat. Například prodejce spravující online transakce skrze zEC12 může například z informací o svých zákaznících získat cenné poznatky, které mu pak umožní poskytovat více individualizované služby.

Provozní analýzy spolu se sledováním a analýzou pracovních úkolů téměř v reálném čase umožňují zákazníkům využívat systém zEC12 k celé řadě aplikací včetně hybridních cloudů. Je mimo jiné vybaven kryptografickým koprocesorem Crypto Express4S, jenž poskytuje zabezpečení pro transakce a citlivá data. Řešení Crypto Express4S využívá  nové hardwarové a softwarové prvky vyvinuté ve spolupráci s IBM Research pro pokrytí bezpečnostních potřeb celé řady odvětví i lokalit. Řešení může být například nakonfigurováno pro podporu vysoce zabezpečených elektronických podpisů určených pro použití v „chytrých pasech“, vnitrostátních identifikačních dokladech či při online právních úkonech a otevřít jim tak cestu k nahrazení ručně psaných podpisů v souladu s nařízeními EU a veřejného sektoru.

Virtualizační možnosti nového mainframu z něj dělají podle zástupců IBM kandidáta na podporu prostředí privátních cloudů. Klienti mohou na zEC12 konsolidovat tisíce distribuovaných systémů na Linuxu a tím snížit náklady na provoz spojené se spotřebou energií, náročností na plochu a softwarovými licencemi. IBM dále tvrdí, že zEnterprise může uspořit až 75 % nákladů na energii ve srovnání s alternativami na bázi x86. Jeden zEC12 může údajně nahradit kapacitu celého multiplatformového datového centra v jediném systému.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz