Průzkum: Firmy přichází na chuť práci s velkými objemy dat

Albert Ryba | 21.09.2012 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Pro firmy jsou stále větší výzvou rostoucí objemy dat, vyšší rychlost zpracování a zvýšená různorodost zdrojů a druhů dat. Společnost T-Systems v této souvislosti pověřila firmu TNS Infratest, aby provedla anketu mezi manažery ICT z devíti zemí a širokého spektra různých odvětví na téma jejich strategie správy dat.

Zjištění odhalila překvapivě vysoké povědomí jak pracovat s velkými objemy dat (Big Data), ač jde stále o poměrně nový fenomén. Více než šedesát procent oslovených firem se domnívá, že mají snahu v této oblasti zavádět nejrůznější opatření. Přes čtyřicet procent respondentů, převážně z německých firem, konstatovalo, že již používají technologie zpracování v operační paměti (in-memory technologies) k analyzování dat, nebo tak hodlají učinit v blízké budoucnosti.

Princip zpracování v operační paměti (in-memory computing) umožňuje velmi rychlou analýzu velkých a složitých objemů dat. Scénáře jeho použití přesahují pouhé urychlení stávajících obchodních, podnikatelských procesů. Podniky se domnívají, že technologie in-memory je první velkou příležitostí pro inteligentní analýzy a vytváření základů pro nové produkty a služby.

Devadesát procent uživatelů zpracování dat v operační paměti s ním podle průzkumu má dobrou nebo velmi dobrou zkušenost. Firmy také uvádí, že aplikace zpracování velkého objemu dat v operační paměti používají zejména v oblastech kritických pro fungování firem. Zhruba polovina oslovených udala, že by při implementaci řešení velkých objemů dat angažovala externí poskytovatele. Sedm procent by upřednostnilo dodávku analýz jako komplexní službu.

Nejznámějšími aplikacemi zpracování velkoobjemových dat v operační paměti jsou podle výzkumu v celosvětovém měřítku Microsoft SQL Server 2012 (67 %), SAP HANA (63 %) a IBM Solid DB (33 %). Znamená to, že se aplikaci SAP HANA dostává příslušné pozornosti cílových skupin pouhý rok po jejím uvedení na trh. Plných 19 procent dotázaných očekává, že se SAP HANA stane standardní databází pro prostředí SAPu.

Kompletní studii “Kam kráčíte, velké objemy dat?” (Quo vadis Big Data?) lze po registraci stáhnout adresy z www.t-systems.com/bigdata.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz