UPC zrychluje internetové připojení pro podnikatele

Martin Noska | 06.09.2012 | Aktuality, Internet a služby | 3 komentáře

Společnost UPC Česká republika informovala, že zvyšuje parametry u připojení Fiber Business 120 určeného primárně pro podnikatele. Při rychlosti stahování až 120 Mb/s se odesílání dat nyní zvyšuje na až 15 Mb/s. Rychlosti tak korespondují s nárůsty objemů dat, které se dnes přenášejí přes internet.

Vysokou rychlost uploadu mají ocenit podnikatelé, kteří potřebují komfortně odesílat velkoobjemová data ze svého počítače či z firmy. Přípaně na jedné lince může být napojeno i poměrně velké množství PC bez výraznější ztráty rychlosti při běžné práci na internetu. Stejně jako u jiných internetových produktů od UPC není objem stažených ani odeslaných dat limitován různými FUP omezeními.

Společnost UPC Česká republika, která se nejprve prosadila v oblasti rezidenčních internetových a televizních služeb, se od roku 2009 intenzivně věnuje budování a rozšiřování služeb B2B (Business to Business). Ty zajišťuje právě specializovaná firemní divize UPC Business. K dispozici má rozsáhlou technickou platformu, jež se opírá o vlastní páteřní síť z optických vláken. Její součástí je i datové centrum. V rozvoji tímto směrem výrazně pomohla UPC loňská akvizice Sloane Parku.

Standardní cena služby Fiber Business 120, která zahrnuje antivirový program SmartGuard, veřejnou IP adresu zdarma a speciální kontaktní linku pro firemní zákazníky, je 999 Kč měsíčně. V případě uzavření smlouvy na dva roky pak 799 Kč.

3 komentáře u článku “UPC zrychluje internetové připojení pro podnikatele”

 1. Podnikatel napsal:

  Hlavní problém je, že síť UPC historicky pokrývá rezidenční zákazníky, takže pokud někdo podniká na sídlišti, je v pohodě. Ale kdo sídlí – jako naše firma – třeba na Vinohradech ve staré zástavbě, ten má na výběr akorát tak mezi O2 a nějakými lokálními Wi-Fi poskytovateli.

  • Jan Holý napsal:

   Od té akvizice Sloane Parku se právě to pokrytí UPC slušně rozšířilo i mimo sídliště, ale je jasné, že stará zástavba ve starých částech měst bude pořád problém. Zvlášť pokud jste malá firma pro kterou nemá smysl vymýšlet speciální řešení…

 2. MS napsal:

  Dobrý den, odesílám velké objemy dat, netušíte jestli ten uplink 15 Mb/s je opravdu reálně dosažitelný nebo je to jen teoretický (nereálný) strop? Mám totiž zkušenost od konkurenčních firem, že v praxi je rychlost často tak poloviční oproti tomu co je slibováno a je to ospravedlněno slůvkem „až“ v ceníku.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz