České Radiokomunikace spouští cloudové bezpečnostní služby Smart Cloud Security

Albert Ryba | 23.10.2012 | Aktuality, Bezpečnost, Cloud | Žádné komentáře

České Radiokomunikace zavedly novou řadu doplňkových bezpečnostních služeb určených pro své zákazníky. Řešení s názvem Smart Cloud Security má za úkol zajistit ochranu citlivých informací a soulad s bezpečnostními standardy.

Zákazníci Českých Radiokomunikací tak mohou mít kompletní přehled o bezpečnosti svých systémů a chránit citlivá data šifrováním. Všechny procesy probíhají on-line s minimálním dopadem na výkonnost poskytované infrastruktury, takže uživatel dostává obvyklé služby, avšak s nejvyšší možnou ochranou.

Auditorský nástroj v prostředí Smart Cloud, zákazníka informuje o tom, co se děje v jeho prostředí. Díky své komplexnosti jde v České republice o unikátní řešení bezpečnosti outsourcované IT infrastruktury. Nasazený systém monitoruje dodržování bezpečnostní politiky a v reálném čase shromažďuje a zpracovává data o událostech, výstrahách a bezpečnostních incidentech. Dále provádí analýzu těchto dat, upozorňuje na nestandardní procesy a možné bezpečnostní hrozby, poskytuje reporty a porovnává shodu se zákonnými či oborovými bezpečnostními předpisy a standardy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o službu poskytovanou centrálně, je zákazníkům dostupná za ceny, které se pohybují v řádu několika jednotek tisíc korun měsíčně. Nová služba je určena primárně pro zákazníky služby Smart Cloud, využít ji ale může každý zákazník Českých Radiokomunikací. Nelze ji však využívat jako zcela samostatné řešení.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ dva = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz