IDC: Moderní ERP pomůže transparentnosti podnikání

Albert Ryba | 24.10.2012 | Analýzy, Podniková infrastruktura | 2 komentáře

Agentura IDC provedla celosvětovou studii, která odhaluje, jak mohou podniky zásluhou implementace ERP systémů dosáhnout trvalé návratnosti investic. Studie byla sponzorovaná firmou IFS.

Průzkum ukázal, že za nejdůležitější faktor je považována transparentnost podnikání. Hned za ním následovala efektivní infrastruktura, lepší přístup k datům a lepší vztahy se zákazníky.

Podle společnosti IDC více než 60% organizací využívá starší systémy, které sice mohou podpořit každodenní obchodní aktivity, ale rozhodně neposkytují dostatečnou transparentnost podnikání, nedokážou zohlednit změny v procesech a dostatečně nepodporují automatizaci. Zvýšit přehlednost a rozšířit podnikání na mezinárodní úroveň je prostřednictvím těchto starších systémů velmi náročné. V organizacích, které zavedly jediné, plně integrované moderní ERP řešení (v tomto případě šlo o IFS Aplikace), zaznamenala společnost IDC tyto výsledky:

  • Transparentnost podnikání. 89% dotázaných uvedlo možnost zviditelnit činnosti vykonávané v rámci celé organizace všem podílníkům jako nejdůležitější přínos implementace komplexního podnikového IT řešení.
  • Jednotná infrastruktura. 75% respondentů uvádí jako nejdůležitější jedinou centrální aplikační platformu, díky níž jsou eliminovány problémy, které přináší provoz několika různých systémů.
  • Přístup k podnikovým datům. 68% upřednostňuje lepší přístup k datům, který jim umožňuje rychlejší rozhodování na všech úrovních ve společnosti.
  • Vztahy se zákazníky. Více než polovina dotázaných – 58% hodnotí jako nejdůležitější aspekt plně integrovaného ERP řešení lepší přehled o vztazích se zákazníky a tím i možnost lépe a rychleji reagovat na jejich požadavky.

„Je velmi zajímavé sledovat, že výhody implementace plně integrovaného řešení převažují nad vnímanými obtížemi, zejména s ohledem na skutečnost, že tisíce organizací stále lpí na starých systémech,“ říká Anders Munk Ebbesen, Research Manager, IDC Nordic. „Výhody odhalené v této studii jsou tématem k zamyšlení pro všechny pracovníky IT s rozhodovací pravomocí, kteří zvažují změnu podnikového softwaru.“

„Tato studie je jasným důkazem, že implementace plně integrovaného ERP systému by měla být vnímána primárně jako obchodní projekt a nikoli čistě jako IT projekt,“ konstatuje Dan Matthews, IFS CTO. „Potenciální návratnost investic je jistě dostatečně pádným argumentem pro zavedení podnikově orientovaného přístupu.  Ve stále více globalizovaném obchodním světě je přístup ke všem procesům a transakcím a jejich kontrola prostřednictvím jediného systému důležitou konkurenční výhodou.“

Studie IDC shrnuje poznatky sedmi případových studií. Rozhovory proběhly ve společnostech Visy Paper (Austrálie), BW Offshore (Norsko), Willamette Valley Co (USA), Hertel Sealings (Nizozemsko), Vitec Videocom (Velká Británie), Powen Wafapumps (Polsko) a Grupo Farmasierra (Španělsko). Společnost IDC získala ve všech společnostech přístup k pracovníkům s hlavní rozhodovací pravomocí v souvislosti s IT, se kterými poté během ledna a února 2012 uspořádala několik telefonických rozhovorů.

2 komentáře u článku “IDC: Moderní ERP pomůže transparentnosti podnikání”

 1. Pavilion napsal:

  Článek je jen vlezlou reklamou společnosti IFS, která si zaplatila průzkum, aby jí hrál do karet. Fuj!

  • Mrzout napsal:

   No IFS se musí vytahovat, protože jejich „skvělé“ Aplikace jsou drahé jako prase a je potřeba vzbudit ve firmách pocit, že mají něco extra. Ale kdo jim to baští, to nechápu :-)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz