Oracle ohlásil rozšíření cloudových služeb

Albert Ryba | 03.10.2012 | Aktuality, Cloud | Žádné komentáře

Společnost Oracle na konferenci OpenWorld 2012 oficiálně oznámila rozšíření portfolia Oracle Cloudu o sedm nových služeb, které budou pro zákazníky dostupné formou měsíčního předplatného. Oracle se tak i přes počátační skeptický a domítavý postoj vůči cloudu snaží do této oblasti nově přenášet většinu svých softwarových novinek.

K nově chystaným službám portfolia Oracle Cloud patří:
·    Oracle Planning and Budgeting Cloud Service: Má zrychlit finanční plánování, tvorbu rozpočtů a prognóz. Dále pak poskytnout přínosy řešení Oracle Hyperion Planning v podobě cloudové služby nabízené na bázi předplatného.
·    Oracle Financial Reporting Cloud Service: Nabízí systém pro řízení reportů, zajišťuje jejich tvorbu i oběh. Reporty mohou být podrobně formátované. Aplikace umožňuje také tvorbu firemních finančních výkazů.
·    Oracle Data and Insight Cloud Service: Agreguje firemní data s informacemi ze sociálních médií a externích zdrojů. Doplňuje podnikové aplikace, jako je řízení vztahů se zákazníky (CRM). Zajišťuje, aby data o kontaktech, zákaznících a nabídkách byla neustále aktuální.
·    Oracle Social Sites Cloud Service: Umožňuje rychlou tvorbu a aktualizaci webů s nabídkou pro zákazníky. Pokročilé editační nástroje i infrastruktura za systémem dovolují tvorbu a publikování kvalitních webů i uživatelům bez technických znalostí.
·    Oracle Developer Cloud Service: Má zjednodušit spolupráci při vývoji softwaru, poskytuje prostředí pro celý životní cyklus vývoje. Nabízí řízení zdrojového kódu, sledování problémů, integraci i spolupráci na dokumentaci.
·    Oracle Storage Cloud Service: Umožňuje podnikům ukládat a řídit obsah v prostředí cloudu. Služba je integrována s dalšími službami Oracle Cloud, které vyžadují on-line úložiště.
·    Oracle Messaging Cloud Service: Zajišťuje infrastrukturu pro komunikaci mezi aplikacemi jak v rámci prostředí Oracle Cloud, tak i navenek. Používají se fronty asynchronních zpráv.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz