Windows 8: Prodeje v Česku startují od zítřka

Martin Noska | 25.10.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Microsoft dnes oznámil dostupnost Windows 8 pro zákazníky jak na českém trhu, tak na celém světě. Počínaje pátkem 26. října totiž zákazníci z řad koncových i firemních uživatelů budou moci oficiálně zakoupit nový operační systém Microsoftu. Ten přináší nové uživatelské rozhraní, internetový obchod Windows Store a v současnosti podle zástupců Microsoftu již existuje více než 1 000 certifikovaných Windows 8 zařízení z řad počítačů a tabletů.

Systém Windows 8 bude k dispozici k prodeji a ke stažení formou upgrade licence pro existující počítače na více než 140 trzích a ve více než 37 jazycích. Uživatelé si jej mohou stáhnout ze stránek www.windows.cz, případně zakoupit v maloobchodním prodeji. Čeští zákazníci mohou v současné době vybírat již z několika desítek zařízení se systémem Windows 8 v mnoha on-linových a kamenných obchodech.

Windows 8 bude dostupný v obchodech ve dvou verzích – Windows 8 a Windows 8 Pro. Pro zákazníky z řad velkých korporací je pak připravena edice Windows 8 Enterprise, která nabízí nové možnosti v oblasti mobilní produktivity, a to díky funkcím jako jsou Windows To Go, DirectAccess či BranchCache. Současně přináší rozšířené zabezpečení díky funkcím jako Trusted Boot, BitLocker
a AppLocker.

V rámci uvedení Windows 8 na světový trh přináší Microsoft do rodiny produktů Windows také zcela nový systém určený pro ARM architekturu – Windows RT, který bude předinstalovaný na nových zařízeních. Systém Windows 8 je vybaven novou úvodní obrazovkou s aktivními dlaždicemi, která uživatelům umožňuje na jedno kliknutí přistupovat k aplikacím, kontaktům a obsahu, který momentálně potřebují. Právě tato obrazovka ovšem podle dosavadních reakcí rozdělila uživatelskou komunitu na dvě části. O tom, že pravděpodobně nebude nové rozhraní masově přijato, svědčí i existence řady utilit, které umožňují do Windows 8 vrátit původní menu Start, jež bylo odebráno právě ve prospěch dlaždic. Současně Windows 8 přinášejí novou verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 10, který je plně optimalizován pro ovládání dotykem a pro využití cloudových služeb, které nabízí služba SkyDrive.

Vedle výběru z nových zařízení mohou uživatelé využít také možnosti upgradu staršího systému na svém současném počítači (ne na všech ale nové Windows 8 poběží, protože ty vyžadují pro svůj běh procesor s podporou SSE2, PAE a NX). Až do konce ledna mohou uživatelé, kteří na svých stávajících počítačích používají starší systémy Windows XP, Windows Vista či Windows 7, využít možnosti upgradovat na novou verzi systému Windows 8 Pro za zvýhodněnou maloobchodní cenu 29,99 Eur ve formě elektronické distribuce licence. Pro zákazníky, kteří si v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013 zakoupili či zakoupí počítač se systémem Windows 7 v edicích Home Premium, Professional a Ultimate, je připravena speciální cenová nabídka na upgrade systému na Windows 8 Pro za cenu 14,99 EUR. Více informací k této nabídce najdete na webových stránkách www.windowsupgradeoffer.com.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz