Gartner: Big data se stávají tahounem IT trhu

Albert Ryba | 08.11.2012 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Podle analytiků společnosti Gartner klesnou výdaje na IT v regionu EMEA v roce 2012 o 3,6 procenta, ale v roce 2013 meziročně o 1,4 procenta vzrostou. Vyplývá to z aktuální prognózy analytiků, která byla představena na globální akci Gartner Symposium/ITxpo, která se koná v Barceloně.

Gartner uvádí, že hlavní hybnou silou trhu s informačními technologiemi pro podniky a instituce budou mobilní zařízení a fenomén Big Data (tedy práce s velkými objemy dat za cílem získat z nich pomocí analytických metod hlubší znalost).

Co se mobilních technologií týče, v roce 2016 budou mít podle Gartner dvě třetiny všech zaměstnanců mobilní výpočetní zařízení; výdaje za tato zařízení dosáhnou v regionu EMEA v roce 2012 zhruba 136 miliard dolarů. Především mobilní zařízení, resp. aplikace pro ně podle Gartner potáhnou trh se software. Ten má v regionu EMEA v roce 2013 vzrůst o 3,1 procenta.

Fenomén Big Data podle Gartner vygeneruje jenom v regionu EMEA 1,3 milionu pracovních míst (globálně to má být 4,4 milionu). V té souvislosti Gartner upozorňuje, že vzdělávací systémy nedokáží na takový nárůst poptávky po IT expertech reagovat, takže například v Západní Evropě dokáží firmy obsadit pouze necelou třetinu nově vzniklých pozic.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz