Gartner: Oživení investic do IT bude pomalé

Martin Noska | 19.11.2012 | Aktuality, Analýzy | Žádné komentáře

Výdaje podniků a institucí celosvětově na informační technologie porostou do roku 2016 průměrným ročním tempem 2,6 procenta. Vyplývá to z aktualizované kvartální prognózy analytické společnosti Gartner, která byla dnes zveřejněna.

Obory s největším růstem mají být doprava (průměrná roční míra růstu – CAGR – v období 2011-2016 3,9 %) a pojišťovnictví (3,7 procenta). Naopak největší propad má postihnout vládní sektor (pokles o 2,0 %) a vzdělávání (mínus 1,8 procenta.)

Výhled do roku 2016 je optimističtější než realita roku 2012, kdy mají celkové výdaje na IT napříč sektory vzrůst o pouhých 0,3 procenta. Příčinou podle analytiků agentury Gartner je to, že organizace své investice do IT odkládají. To ovšem nelze dělat do nekonečna.

Právě odklady investic jsou hlavním důvodem, proč Gartner v aktuální prognóze snížil odhadovaný růst výdajů do IT pro rok 2012. V prognóze z předešlého čtvrtletí Gartner počítal s růstem výdajů organizací na IT o 1,2 procenta.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět + = deset

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz