Gartner: Zájem o služby PaaS rychle roste

Albert Ryba | 22.11.2012 | Aktuality, Analýzy, Cloud | Žádné komentáře

Globální trh cloudových služeb kategorie „Platforma jako služba“ (PaaS) vzroste v roce 2012 z loňských 900 milionů dolarů na 1,2 miliardy a do roku 2016 má dosáhnout objemu 2,9 miliardy dolarů. Vyplývá to z aktuální kvartální prognózy nezávislé analytické společnosti Gartner.

„Služby PaaS jsou nejméně rozvinutou částí cloudových služeb, navíc s jen mizivým tržním podílem zavedených dodavatelů. Proto je právě PaaS oblastí cloudových služeb, kde se dá očekávat nejbouřlivější rozvoj,“ říká analytik Gartner Yefim Natis.

Největším segmentem PaaS je s 34% podílem „Aplikační platforma jako služba“. Tyto cloudové služby mají velký potenciál dalšího rozvoje a nepřímo ovlivní celý softwarový trh. „Nezávislí vývojáři i interní vývojářské týmy v organizacích mohou díky aPaaS vyvíjet aplikace s minimálními kapitálovými náklady, aniž by museli řešit zajišťování a konfiguraci infrastruktury. To přináší zásadní změnu v rozložení sil na poli vývoje aplikací,“ dodává Yefim Natis z Gartneru.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz