Microsoft: Skype zcela nahradí Windows Live Messenger

Albert Ryba | 07.11.2012 | Software | Žádné komentáře

S akvizicí společnosti Skype se dalo očekávat, že se Microsoft bude snažit tento populární komunikační nástroj využít na maximum a nahradit jím služby, které si takovou oblibu nezískaly. Nyní je definitivně potvrzeno, že Skype nahradí po dlouhých 12 letech Windows Live Messenger.

Plány na nahrazení Windows Live Messengeru jsou přitom poměrně agresivní – podle blogu Skypu by se tak mělo stát již v prvním čtvrtletí 2013 a jedinou výjimkou, kde by se Messenger měl dále ještě používat, je Čína. Stará služba bude kompletně nahrazena, takže uživatelé nebudou mít ani možnost u ní dále zůstat.

Přichází čas na změnu

Zástupci Microsoftu tento krok, o němž hovoří jako o nové kapitole pro komunikační síť Messengeru, naznačovali již koncem října, ale nikdo nečekal, že k tomu dojde tak brzy. Nicméně již minulý měsíc začalo testování nových beta verzí klientů Skypu pro Windows a Mac, které využívají pro přihlášení Windows Live ID (tedy účet Microsoftu) a také jsou schopné odesílat a přijímat zprávy či vidět aktuální stav druhých uživatelů, kteří ještě používají Messenger.

Microsoft také v posledních měsících intenzivně pracoval na tom, aby Skype využíval infrastrukturu Windows Live Messengeru a aby obrázky, video a další obsah ze Skypu mohly být ukládány pomocí služby Azure.

Nové možnosti, ale i možná omezení

S tím, jak dojde k migraci z Windows Live Messengeru na Skype se uživatelům Messengeru rozšíří možnosti o videohovory, volání na pevné linky či mobily, sdílení obrazovky nebo telefonování přátelům na Facebooku. Cílem má být udělat ze Skypu integrální součást operačního systému, aplikaci, která běží od jeho spuštění po vypnutí a která se stane primárním nástrojem v případě jakékoliv komunikační potřeby.

Ačkoliv Windows Live Messenger měl svoje chyby, podle komentátorů může tento rychlý přesun být pro některé uživatele nepříjemný a chatování ve Skypu jim nemusí připadat tak komfortní jako v Messengeru. Skype se totiž prosadil po celém světě zejména díky možnosti telefonování zdarma, ale jako čistě chatovací nástroj by v konkurenci nejspíš neobstál. Nicméně pro řadu situací se právě chat hodí více než jiné způsoby komunikace a to se může stát kamenem úrazu.

Nespokojení mohou být zejména podnikoví uživatelé, i když ti ve velkém procentu případu využívají spíše řešení Lync, kterého se ohlášené změny nedotknou, ačkoliv lze předpokládat, že Lync bude se Skypem také stále více splývat. Microsoft dále slibuje lepší spolupráci s Outlook.com než jakou nabízel Messenger.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz