Podpora Surface RT skončí již v roce 2017

Martin Noska | 26.11.2012 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Microsoft oficiálně zveřejnil, že podpora nových přenosných zařízení Surface RT s operačním systémem Windows RT skončí spolu s dubnem 2017. Jedná se tak o kratší dobu, než je u hardwaru Microsoftu zvykem.

Důvod této délky není jasný, je možné, že může jít o reakci na zkracující se životní cyklus nových zařízení na trhu. V každém případě Microsoft běžně pro svůj hardware poskytuje podporu 5 let, stejně jako na software pro domácí uživatele. Nicméně v poslední době se stalo u řešení pro koncové zákazníky zvykem rozšířit podporu na stejnou dobu jako u podnikového softwaru, tedy na 10 let.

Samotná délka podpory operačního systému Windows RT nebyla zveřejněna, ale je možné, že skončí spolu se Surface RT, protože v tomto případě jde o řešení kombinující hardware a software. Například Apple u svých přístrojů nikdy nezveřejňuje, jak dlouho pro ně bude poskytovat softwarové updaty. Uživatelé se to dozví až při vydání nového iOS, který pak starší přístroje nepodporuje (což se stalo například uživatelům teprve lehce přes dva roky starých tabletů iPad první generace při vydání iOS 6).

Pro srovnání, podpora Windows 8 pak bude trvat až do ledna 2023. Tento operační systém budou využívat například plánované tablety Microsoftu Surface Pro, jejichž uvedení by mělo proběhnout v lednu 2013.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz