Servery HP ProLiant SL4500 optimalizované pro big data

Martin Noska | 26.11.2012 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost HP představila servery z řady ProLiant SL4500 vyvinuté speciálně pro potřeby organizací, které pracují s extrémně velkými objemy dat (tzv. Big Data – „velká data“).

Společně s příchodem nástrojů pro Big Data a všech příslibů jejich přínosů se řada organizací pokusila implementovat řešení pro zpracování velkých objemů dat na své stávající IT architektuře. Konzervativní IT infrastruktura ale v naprosté většině případů nebyla navržena pro odpovídající požadavky na zátěž, spojenou se zpracováváním velkých dat. Tyto první implementace tak nebyly optimální, a to jak z hlediska dosaženého výkonu, tak ani efektivity a ceny provozu.

Pro zpracování obrovských objemů dat jsou vhodná taková řešení, která nabídnou velké datové úložiště, vysoký výpočetní výkon, nízkou spotřebu a úroveň generovaného tepla, a také nízkou pořizovací cenu. Právě takovými řešeními podle zástupců HP chtějí být servery řady SL4500.

Nové servery založené na HP konvergované infrastruktuře přinášejí podle výrobce vysoce efektivní konstrukci s 50% úsporou prostoru, 61% snížením energetických nároků a 31% redukcí nákladů při použití o 63 % méně kabelů. Modulární provedení serverů HP ProLiant SL4500 poskytuje rozmanité konfigurace výkonu a datových úložišť, které organizacím umožňují optimalizovat jejich IT infrastrukturu pro provoz náročných aplikací. Odpadá také nutnost pracovat s nevhodnými kombinacemi různého hardwaru pro vytvoření podpůrné infrastruktury.

Jednotná a cenově dostupná architektura serverů HP ProLiant SL4500 podporuje řešení založená na open-source softwarové platformě Apache Hadoop od různých dodavatelů, včetně Cloudera a Hortonworks, stejně jako tradiční software typu OpenStack Cloud Software či MongoDB.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz