Surface Pro: Microsoft odhalil ceny a technické specifikace

Albert Ryba | 30.11.2012 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Zatímco přístroje Surface RT jsou již několik týdnů na trhu a vzbuzují jak kladné, tak i záporné reakce, Microsoft finišuje další kategorii mobilních přístrojů Surface Pro s plnohodnotnými Windows 8. Nyní oficiálně odhalil jejich ceny a také hardwarové specifikace.

Microsoft má uvést v lednu 2013 konkrétně dva přístroje Surface Pro a to za cenu 899 a 999 dolarů. Ceny jsou platné pro USA a Kanadu a jak je již zvykem, v Evropě budou pravděpodobně vyšší. Půjde tak o jedny z nejdražších mobilních přístrojů na trhu. Rozdíl mezi dražším a levnějším modelem Surface Pro bude v úložném prostoru – 64 GB oproti 128 GB. Přístroje Surface Pro budou dodávány s perem, ale ne s dotykovým krytem a s klávesnicovým krytem, který bude v případě potřeby nutno dokoupit za 120, respektive 130 dolarů.

Přístroje Surface Pro budou vybaveny procesory Intel Core i5 třetí generace, přesná frekvence nebyla zatím specifikována, ale očekává se, že půjde o 17wattové dvoujádrové modely Core i5 3317U se základním taktem 1,7 GHz. Budou mít displej s úhlopříčkou 10,6“ a s podporou Full HD rozlišení 1920 x 1080, dále budou vybaveny klasickým USB 3.0 portem a také mini display portem pro připojení k externímu monitoru. Váha má být podle dostupných informací „menší než dvě libry“ (dvě libry jsou zhruba 0,9 kg) a tloušťka přístroje pak bude lehce pod 14 milimetrů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− šest = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz